Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 01 marzec 2016 18:11

Kuchnie i stołówki wracają do przedszkoli

W dniu 29 lutego 2016r. w Przedszkolu nr 6 w Nysie oficjalnie otwarto kuchnię, dzięki której dzieci będą miały świeże i smaczne posiłki. Jak zapowiada burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz ? odchodzimy od usług firm cateringowych i stopniowo powracamy do starego i sprawdzonego przed laty systemu.

Stołówki i kuchnie docelowo mają powrócić do wszystkich szkół i przedszkoli publicznych w naszej gminie.

 Symboliczną wstęgę przecięto w obecności dyrektor placówki ? Krystyny Skiby, Przewodniczącego Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych ? Janusza Chabińskiego, Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty ? Adama Fujarczuka, a także najmłodszych podopiecznych placówki. Koszt remontu i wyposażenia kuchni i jej zaplecza wyniósł 40 tys. złotych. W remoncie pomagali więźniowie nyskiego Zakładu Karnego oraz dwie osoby zatrudnione na roboty publiczne. Swoją pomoc okazali również rodzicie dzieci uczęszczających do przedszkola. 

image image

 Przywrócenie w Przedszkolu nr 6 stołówki było okazją do rozmów na temat bieżących potrzeb placówki. Nie zabrakło także pytań o potencjalną ilość miejsc dla nowych dzieci w związku z tegoroczną rekrutacją. Rozmawiano także o remoncie elewacji przedszkola, zaplanowanym na pierwsze półrocze bieżącego roku. Dyrektor GZO ? Adam Fujarczuk zauważył również potrzebę doposażenia placu zabaw. 

image image
image image

 Jeszcze w tym roku remontu zaplecza kuchennego doczeka się Przedszkole nr 5 w Nysie, a także przedszkole w Kępnicy. - Dzieci są najważniejsze, to w końcu nasza przyszłość. - argumentował Burmistrz Kordian Kolbiarzimageimage

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 01 marzec 2016 18:15
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech