Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 04 luty 2016 14:36

?Bo to, co nas spotyka, przychodzi spoza nas?

29 stycznia na deskach Nyskiego Domu Kultury odbyły się dwa niezwykłe wydarzenia; Jasełka i koncert charytatywny, a wszystko od Przyjaciół dla Mateusza!...

Jasełka dla Mateusza: ?Bo to, co nas spotyka, przychodzi spoza nas? 

Spektakl został przygotowany przez przyjaciół Mateusza ? aktorów ze Szkolnego Teatru ?Fatamorgana? działającego przy Gimnazjum nr 1, przygotowanych przez Marzenę Deję i Agnieszkę Jarząbek oraz uczniów z Zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez Dariusza Orłowskiego.

Gimnazjaliści po raz kolejny udowodnili, że dla swojego kolegi są w stanie zrobić naprawdę wiele: zagrali  cztery spektakle, za każdym razem dostarczając widzom ? uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Ekononicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących ?Carolinum?, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 wielu pięknych wrażeń i emocji. 

image  image 
 image  image

 Tego samego dnia, tj. 29 stycznia, w Nyskim Domu Kultury odbył się także koncert charytatywny "Mateuszowi - przyjaciele" połączony licytacją, z której dochód został przeznaczony na leczenie Mateusza Palzera. 

Koncert Charytatywny ?Mateuszowi ? Przyjaciele? 

Inicjatorzy koncertu wyrażają ogromną wdzięczność za wsparcie i nieocenioną pomoc  dyrektor Nyskiego Domu Kultury Marcie Klubowicz,  Agencji Reklamowej "Tomart", Stowarzyszeniu "I love Nysa", nauczycielom z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Maciejowi Zychowi oraz niezawodnym wolontariuszom z Gimnazjum nr 1 Nysie.

W koncercie wzięły udział zespoły, w których przed swoją chorobą występował Mateusz oraz te, w których składzie są przyjaciele chłopca. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w tym dniu byli z Mateuszem i dla Mateusza: sponsorom, darczyńcom, wspaniałej publiczności, wykonawcom: kwartetowi "Saxesfull plus", trio "Metrum" oraz zespołowi "BBM" z PSM i II stopnia w Nysie prowadzonym przez Urszulę Przywarę, Zespołowi wokalno-instrumentalnemu z Gimnazjum nr 1 przygotowanemu przez Dariusza Orłowskiego, Big - Bandowi z PSM I i II stopnia w Nysie prowadzonemu przez Henryka Weznera oraz Zespołowi Pieśni i Tańca "Nysa" kierowanemu przez Roberta Woźniaka.

image  image 
 image  image
image  image
 image  image

  

opracowała i zdjęcia dostarczyła:Agnieszka Jarząbek, nauczyciel Gimnazjum nr 1,

przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Pomocy Mateuszowi.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 14:43
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech