Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 03 luty 2016 18:59

"Śpiewam i fałszuję, bo Cię Jezu miłuję"

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 31 stycznia 2016r. w franciszkańskiej Parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie o godz. 15.00 odbył się I Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Śpiewam i fałszuję, bo Cię Jezu miłuję". W konkursie brało udzał ponad 20 dzieci, które zaśpiewały kolędy i pastorałki w języku polskim ale i kaszubskim.

Licznie zgromadzona publiczność, składająca się  z bliskich i parafian, każdy występ nagradzała gromkimi oklaskami.

 image

image image

 Celem konkursu było wspólne śpiewanie i odkrywanie talentów wśród najmłodszych, ale nie obyło się oczywiście bez zwycięstw i nagród, które przyznało Jury składajace się z p. Anny Bernat, nauczycielki muzyki w Zespole Szkół Sportowych oraz p. Wiesława Bąka, wieloletniego muzyka z Wrocławia, który uświetnił konkurs grą na akordeonie. Zwycięzcami zostali: Wiktoria Prendecka, Zuzanna Wójs oraz trio: Nikola Olszyńska, Dominika Byrska oraz Emilia Głuszek. Słowa podziękowania należą się organizatorom: o. Jonaszowi Pyce oraz o. Urbanowi Bąkowi. Wszyscy oprócz nagród cieszyli się ze wspólnej zabawy, odchodząc z nadzieją, iż za rok znowu odbędzie się kolejna edycja konkursu. 

image image

 

 

 

 

opracował i zdjęcia dostarczył: Urban Adam Bąk ofm franciszkanin

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech