Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 18 styczeń 2016 16:22

Stypendia Burmistrza Nysy przyznane

Burmistrz Nysy przyznał 70 uczniom stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2014/2015. Stypendia przyznane są na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Nysie z dnia 28 listopada 2012 roku w sprawie zasad udzielania......

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w czasie Koncertu Laureatów XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nyskim Domu Kultury. - Pragnę podziękować przede wszystkim rodzicom oraz dziadkom wyróżnionych dzisiaj osób. - powiedział podczas uroczystości Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Wiem z doświadczenia jak bardzo ważne jest motywowanie i dopingowanie najmłodszych członków rodziny do tego, aby poszerzali swoją wiedzę i umiejętności. My ze swojej strony jako samorządowcy zrobimy wszystko, aby ci młodzi ludzie zostali w Nysie po skończonej nauce i podjęli w Nysie pracę. To jest najważniejsze, to jest to na czym nam najbardziej zależy. 

imageimage

Stypendia przyznane są na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Nysie z dnia 28 listopada 2012 roku w sprawie zasad udzielania stypendium dla uczniów. Wnioski o przyznanie stypendium sportowego i naukowego składają dyrektorzy nyskich placówek oświatowych. - Bardzo się cieszę, że od roku 2007 te stypendia mogą pomagać wam w zdobywaniu kolejnych etapów wiedzy. - powiedział podczas gali Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. - Cieszę się, że te stypendia w dalszych ciągu są tak licznej młodzieży wypłacane. Rada Miejska cały czas pracuje nad tym, aby ten program stypendialny mógł obejmować jak najszerszą grupę osób uzdolnionych sportowo i osób, które osiągają najlepsze wyniki w nauce.

imageimageimageimageimage

Grupowe zdjęcie wszystkich stypendialistów Burmistrza Nysy.

  

Przed wręczeniem stypendiów publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury mogła podziwiać uzdolnioną młodzież, która w ubiegły czwartek i piątek najlepiej zaprezentowała się w czasie Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Dopełnieniem koncertu laureatów był pierwszy w tym roku występ Chóru NDK - Gaudeamus pod batutą Izabeli Gach. 

 image

Chór Gaudeamus jak zawsze zaprezentował wysoki poziom.

 

Więcej zdjęć na oficjalnym profilu miasta i gminy Nysa na Facebooku >>> link

 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2016 16:49
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech