Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Uczniowie wizytowali schronisko w Konradowej

W dniu 24 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1, pod opieką pań Anny Boguckiej i Anny Krupy, udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej....

g1 logo

Wyjazd był zwieńczeniem akcji zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska, koordynowanej przez klasy I D i II J i przeprowadzonej w naszej szkole w październiku i listopadzie. Okazją do jej zorganizowania był  przypadający 4 października Światowy Dzień Zwierząt.

 

W tym roku w nasze działania włączyło się 10 klas. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać ponad 85 kilogramów karmy, a także transporter, koce i zabawki.

image

 

W wyjeździe do Konradowej wzięli udział przedstawiciele klas – organizatorów – I D i II J, a także klas II N i III E, które wykazały się największym zaangażowaniem podczas zbiórki. Celem wyjazdu było nie tylko przekazanie zebranej karmy, ale też spotkanie z pracownikami schroniska. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, ile zwierząt przebywa aktualnie w placówce, jakie są ich potrzeby i na jakich zasadach prowadzona jest adopcja bezdomnych psów. Pytania młodzieży dotyczyły też pomocy bezdomnym i dzikim zwierzętom w sezonie zimowym.

Wyjazd był zwieńczeniem akcji zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska, koordynowanej przez klasy I D i II J i przeprowadzonej w szkole w październiku i listopadzie br

 

Okazją do zorganizowania zbiórki był  przypadający 4 października Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku w nasze działania włączyło się 10 klas. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać ponad 85 kilogramów karmy, a także transporter, koce i zabawki.

 

image

  

Wyjazd przyczynił się do uwrażliwienia młodzieży na potrzeby zwierząt, a także promocji szkoły w środowisku lokalnym poprzez współpracę z Urzędem Miejskim w Nysie. 

Tegoroczna akcja została przeprowadzona już po raz piąty. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim klasom, które zaangażowały się w akcję: kl. I N, kl. II A, kl. II M, kl. II N, kl. II S, kl. III C, kl. III E i kl. III O, a także ich Wychowawcom, za pomoc i wsparcie. 

image

  

Informacja - Gimnazjum nr 1 w Nysie 

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech