Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
sobota, 28 listopad 2015 09:09

Gminna reaktywacja kuchni i stołówek

Świeża zupa, pyszne kotleciki, a może bułka z pomidorem? Niebawem w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Armii Krajowej będą unosić się zapachy dań, przygotowywanych na miejscu. Obecnie w wielu placówkach obiady są dostarczane w ramach cateringu, co......

Świeża zupa, pyszne kotleciki, a może bułka z pomidorem? Niebawem w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Armii Krajowej będą unosić się zapachy dań, przygotowywanych na miejscu.

 

Obecnie w wielu placówkach obiady są dostarczane w ramach cateringu, co nie zawsze spotyka się z aprobatom rodziców i dzieci? zwłaszcza w sytuacji, kiedy któreś dziecko nie może przyjmować określonych produktów np. z względu na alergię.

 

Gminny Zarząd Oświaty w przyszłorocznym budżecie zaplanował już kwotę około 300 tysięcy złotych na wyposażenie kuchni oraz stołówki we wszystkie niezbędne sprzęty. 

- Tam gdzie jest to możliwe będziemy się starać odtworzyć kuchnie i stołówki, ponieważ takie dania przygotowywane na miejscu będą lepsze niż zewnętrzny catering, mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

 

Kuchnię mieliby obsługiwać osoby zatrudnione w ramach Centrum Integracji Społecznej, które powstanie w jednym z budynków po zlikwidowanym Gimnazjum nr 3 przy ulicy Kościuszki.

Ponadto taka kuchnia mogłaby obsługiwać także inne placówki oświatowe, w których z różnych względów przygotowywanie ciepłych posiłków na miejscu byłoby niemożliwe.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

Ostatnio zmieniany sobota, 28 listopad 2015 09:25
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech