Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 23 listopad 2015 16:11

Konkurs recytatorski J. Brzechwa i J. Tuwim dzieciom

?Na straganie?, ?Leń?, ?Skarżypyta?, ?Kwoka?, ?Kaczka Dziwaczka?, ?Dyzio marzyciel?? i tak można wymieniać bez końca. Kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humoru utworów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy?    

19.11.2015r. w Przedszkolu w Kopernikach odbyła się niecodzienna uroczystość, podczas której po raz pierwszy dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim "Wiersze J. Brzechwa i J. Tuwim bawią i uczą", realizowanym w ramach konkursu Przedszkole Talentów. Konkurs przygotowały nauczycielki Brygida Krzaczek i Elżbieta Nowak.

Do konkursu zgłosiło się 16 dzieci, które recytowały i śpiewały wspólnie z rodzicami wybrane, ulubione wiersze, niektóre także w języku angielskim. Oglądaliśmy i słuchaliśmy naszych małych artystów z zapartym tchem. Każdy uczestnik  zachwycał publiczność - co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe, a rodzice, którzy wspólnie recytowali wiersze ze swoimi pociechami ?lizaki kwiatki?. 

image

image

 Mimo dużej tremy, widocznej na twarzach większości rodziców, występy wypadły doskonale. Rodzice zgodnie stwierdzili, iż tym razem to dzieci dodawały im odwagi i wspierały swoim doświadczeniem scenicznym. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy odwagi, umiejętności wokalnych oraz życzymy, aby Wasze talenty były w dalszym ciągu rozwijane i odpowiednio pielęgnowane. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie oraz za perfekcyjne przygotowanie. Po zakończonym konkursie odbyła się akcja ?Książka dla każdego? promująca czytanie wśród dzieci i dorosłych, w ramach kiermaszu darmowej książki.

Było to już drugie tego typu przedsięwzięcie zorganizowane w ZSP w Kopernikach. Wśród bogatej oferty książkowej każdy znalazł coś dla siebie. Miłego czytania życzyli organizatorzy - klasa VI z wychowawczynią Elżbietą Nowak. 

image

image

image

  

Informacja - Brygida Krzaczek

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 listopad 2015 19:33
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech