Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Piłkarskie Szkraby najlepsze w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nysy

W ramach obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. Uczniowski Klub Sportowy „Piłkarskie Szkraby” zorganizował Międzynarodowy Turniej Dziecięcej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nysy.

pilkarskie szkrabyDzięki współpracy z Dyrekcją Gimnazjum nr 2 turniej rozgrywany był na obiektach sportowych szkoły.

Dzieci rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach wiekowych, najstarsze z rocznika 2005, a najmłodsze były przedszkolaki z rocznika 2011.

Oprócz gospodarzy Piłkarskich Szkrabów z Nysy w turnieju uczestniczyły również kluby sportowe z Czech: FK Jesenik i FK Sumperk oraz nasza zaprzyjaźniona drużyna z Grodkowskiej Akademii Sportu (łącznie 109 osób).

 

W najstarszej grupie wiekowej (rocznik 2005-2007) najlepsza okazała się drużyna Piłkarskich Szkrabów zdobywając piękny puchar i złote medale.

W rocznikach 2008-2009 i 2010-2011 trenerzy zgodnie uznali, że wszyscy mali adepci zasłużyli na złote medale.

image image

 Świetna zabawa, promocja aktywności fizycznej, dużo pozytywnych emocji i wrażeń sportowych, tak można opisać rywalizację „małych” piłkarzy. 

Organizatorzy zadbali o słodkości i ciepły posiłek dla uczestników, a na koniec każdy zawodnik otrzymał zasłużony pamiątkowy medal, drużyny puchary i nagrody rzeczowe w postaci piłki w barwach narodowych z napisem POLSKA.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

 

Marcin Miecznikowski

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech