Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 12 listopad 2015 23:39

Sztafetowe zawody pływackie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 10 listopada 2015r. na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz czwarty „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji Święta Niepodległości dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych....

W dniu 10 listopada 2015r. na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz czwarty „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji Święta Niepodległości 

W zawodach wzięło udział 248 zawodników. Drużyny sztafetowe rywalizowały ze sobą w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym (dziewczęta i chłopcy). 

 

 

image

  

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I - II

STYL DOWOLNY DZIEWCZĘTA – 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – czas 2.10,05 s

w składzie: Otylia Dymek, Nina Krzyżowska, Tosia Burcek, Vanessa Mrózek

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 2.56,09 s

w składzie: Paulina Bagrowska, Julia Redziak, Hanna Król, Anna Wierzchowiec

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 II – czas 3.27,66 s

w składzie: Martyna Olchawa, Zuzanna Bukartyk, Aleksandra Dereń, Joanna Halikowska

 

STYL DOWOLNY CHŁOPCY– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 2.43,03 s

w składzie: Szymon Stancelewski, Marcel Skowron, Lucjan Łacny, Jakub Olejniczak

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 II – 2.49,23 s

w składzie: Dawid Białomazur, Kamil Janik, Michał Drapała, Jakub Krzysztoń

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – czas 2.51,51 s

w kładzie: Franek Kołodziej, Szymon Bagrowski, Wiktor Rusnak, Kuba Lipiński

 

STYL KLASYCZNY DZIEWCZĘTA – 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – czas 2.55,51 s

w składzie: Ala Kędzierska, Tosia Burcek, Otylia Dymek, Paulina Masouraki

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. III - IV

STYL DOWOLNY DZIEWCZĘTA – 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.31,81 s

w składzie: Amelia Wójcik, Amelia Rejmoniak, Iga Podgórny, Hania Dytko

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 1.36,53 s

w składzie: Michalina Kuchta, Daria Chmura, Oliwia Winiarska, Zuzanna Kapuścik

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 II – czas 1.55,44 s

w składzie: Wiktoria Ilasz, Renata Woźniak, Ala Kędzierska, Elimia Gos

 

STYL DOWOLNY CHŁOPCY– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.35,92

w składzie: Natan Wierzchowski, Adrian Woźniak, Patryk Gałosz, Dominik Rydlewski

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 1.37,88 s

w składzie: Maciej Kwaśniak, Piotr Wójcik, Mikołaj Kłodnicki, Hubert Baziak

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 II – czas 1.49,27 s

w składzie: Jakub Hubiak, Miłosz Krawczyk, Tomasz Bułka, Szymon Bobryk

 

STYL KLASYCZNY DZIEWCZĘTA– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 1.58,17 s

w składzie: Michalina Kuchta, Hanna Kret, Daria Chmura, Zuzanna Kapuścik

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 II – czas 2.22,58 s

w składzie: Aleksandra Biga, Julia Lipka, Oliwia Winiarska, Aleksandra Robak

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 II – czas 2.31,28

w składzie: Amelia Mazurek, Hania Dytko, Magda Bagińska, Zuza Kubik

 

STYL KLASYCZNY CHŁOPCY– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – czas 2.04,39 s

w składzie: Maciej Kwaśniak, Piotr Wójcik, Mikołaj Kłodnicki, Szymon Bobryk

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – czas 2.08,32 s

w składzie: Krzysztof Worach, Dominik Rydlewski, Kacper Hoffman, Wiktor Pliś

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. V - VI

STYL DOWOLNY DZIEWCZĘTA – 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.11,35 s

w składzie: Ewa Kałętkiewicz, Ola Janusz, Agnieszka Dudek, Kasia Ostrowska

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 1.17, 39 s

w składzie: Julia Stancelewska, Zosia Szelwach, Nikola Woźniak, Maja Majcher

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 II – czas 1.24,34 s

w składzie: Klaudia Szczepańska, Basia Chwalenia, Ola Hejduk, Martyna Sieredzka

 

STYL DOWOLNY CHŁOPCY– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.11,72 s

w składzie: Daniel Filipek, Dawid Kwaśnik, Mateusz Zając, Karol Grubiak

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – czas 1.18,63 s

w składzie: Adam Zabłotni, Grzegorz Bednarz, Mateusz Janik, Maciej Kwaśniak

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa – czas 1.27,47 s

w składzie: Jakub Francuz, Maciej Jeleń, Marcel Skubański, Kamil Sobek

 

STYL KLASYCZNY DZIEWCZĘTA– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.36,57 s

w składzie: Ewa Kałętkiewicz, Ola Janusz, Malwina Śmiech, Iga Gołębiowska

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 I – czas 1.50,82 s

w składzie: Julia Stancelewska, Ola Miłek, Nikola Woźniak, Maja Majcher

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 II – czas 1.51,03 s

w składzie: Kasia Ostrowska, Agnieszka Dudek, Klaudia Szczepańska, Wiktoria Góral

 

STYL KLASYCZNY CHŁOPCY– 4 x 25 m

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 I – czas 1.36,69 s

w składzie: Daniel Filipek, Dawid Kwaśnik, Oskar Tkaczuk, Piotr Koronczok

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – czas 1.43,26 s

w składzie: Grzegorz Bednarz, Tymoteusz Leksowski, Mateusz Szczotka, Adam Zabłotni

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 II – czas 1.58,49 s

w składzie: Mikołaj Wawrzkowicz, Oliwier Straus, Robert Tarnawa, Mateusz Kaczmarek

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

STYL DOWOLNY DZIEWCZĘTA– 4 x 50 m

I miejsce – Gimnazjum Nr 4 – czas 2.47,51 s

w składzie: Magdalena Młot, Nela Jaraszek, Agata Krawczyk, Laura Wójcik

II miejsce – Gimnazjum Diecezjalne – czas 2.57,04 s

w składzie: Wiktoria Rutkiewicz, Agata Zalewska, Agnieszka Koronczok, Patrycja Kościelniak

III miejsce – Gimnazjum Nr 1 – czas 2.57,47 s

w składzie: Oliwia Ogórka, Kamila Brzezina, Ala Ayboga, Ala Zaklukieiwcz

 

STYL DOWOLNY CHŁOPCY– 4 x 50 m

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 – czas 2.18,18 s

w składzie: Bartosz Kłonowski, Wojciech Dżendżera, Dominik Szulc, Krzysztof Michałek

II miejsce – Gimnazjum Nr 2 – czas 2.29,66 s

w składzie: Jakub Marczewski, Łukasz Sępowicz, Adrian Kuczma, Krzysztof Wos

III miejsce – Gimnazjum Diecezjalne – czas 2.35,19 s

w składzie: Michał Zając, Paweł Wróblewski, Jan Petryszyn. Maciej Sordyl

 

STYL KLASYCZNY DZIEWCZĘTA– 4 x 50 m

I miejsce – Gimnazjum Diecezjalne – czas 3.30,18 s

w składzie: Agnieszka Koronczok, Karolina Hebdzyńska, Marta Fiech, Alicja Winiarska

II miejsce – Gimnazjum Nr 4 – czas 3.33,80 s

w składzie: Aleksandra Florek, Michalina Mazurek, Magdalena Młot, Laura Wójcik

III miejsce – Gimnazjum Nr 1 – czas 3.43,83 s

w składzie: Sandra Seiffert, Paulina Huk, Karolina Martyn, Izabela Wójtowicz

 

STYL KLASYCZNY CHŁOPCY– 4 x 50 m

I miejsce – Gimnazjum Diecezjalne – czas 3.04,17 s

w składzie: Jan Krakowski, Jan Petryszyn, Michał Kroczak, Paweł Kossowski - Skop

II miejsce – Gimnazjum Nr 1 I – czas 3.08,54 s

w składzie: Jakub Hołuj, Wojciech Myśliński, Bartosz Porębski, Bartosz Kłonowski

III miejsce – Gimnazjum Nr 1 II – czas 4.00,50 s

w składzie: Krzysztof Michałek, Szulc Dominik, Konrad Zajączkowski, Aleksander Kołodziejczyk

 

 

W ogólnej klasyfikacji punktowej zwyciężyli:

Szkoły Podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun - Pan Roman Niewiadomski, Pani Małgorzata Przybyszewska

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekunowie – Pani Renata Meres

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 5 – opiekunowie – Pani Aleksandra Niewiadomska, Pani Iwona Korbus

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa – opiekun – Pan Łukasz Artwik

 

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 – opiekun – Pani Jolanta Hajduk

II miejsce – Gimnazjum Diecezjalne – opiekun – Pani Agata Wrona

III miejsce – Gimnazjum Nr 4 – opiekun – Pani Izabela Rebekant - Skiba 

 

image

 

Zwycięskie sztafety otrzymały puchary, medale oraz dyplomy, które wręczali Dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji Mirosław Aranowicz oraz przedstawicielka Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Nysie Małgorzata Wawrzkowicz. Sędzią głównym zawodów był Pan Roman Niewiadomski. Obsługę medyczną zapewnili ratownicy NOR. 

Informacja: Nyski Osrodek Rekreacji