Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 02 listopad 2015 18:37

W SP10 wiedzą jak zdrowo jeść

Zamiast chipsów i frytek - zdrowe kanapki. I to jakie!...

Co zrobić, aby dzieci zapomniały o niezdrowych przekąskach ze szkolnych sklepików, które zniknęły od 1 września? Trzeba im przedstawić alternatywę dla chipsów, batonów i zapiekanek... 

   W Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie, uczniowie klas drugich brali udział w akcji pt. „Zdrowe śniadanie”. Jak mówi Danuta Knapik z SP10 dla uczniów do żadna nowość:

- W ramach nauczania zintegrowanego mamy bloki tematyczne na temat zdrowego odżywania. Nasi uczniowie ponadto realizują programy: Śniadanie daje moc oraz owoce i warzywa w szkole.

 image 

image

 

Podczas zajęć dzieci wyczarowały prawdziwe, kuchenne dzieła sztuki. Na kanapkach zagościły uśmiechy, dzięki czemu zwykła kanapka z szynką czy serem nabrała zupełnie nowego i świeżego charakteru. Dla uczniów była to także doskonała okazja do wcielenia się w „zajęcia dorosłych”, kiedy to mogli poczuć się jak prawdziwi kucharze, a i potrawy przygotowane własnoręcznie smakowały bardziej.

  

  image
  image

 

 image

Taka dieta to nie tylko frajda i atrakcja, ale przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe, które będą także skutkować w przyszłości lepszą kondycją i zdrowiem.

  Oprócz takich akcji dzieci w szkole dostają także porcję mleka oraz owoce i warzywa. 

 

fot. Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie

 Urząd Miejski w NysieWydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech