Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 23 październik 2015 14:28

Staż zawodowy we Frankfurcie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nysie już po raz trzeci przygotowują się do wyjazdu na zagraniczny staż zawodowy w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ ...

Dzięki realizacji projektu pt. „Staż zagraniczny - alternatywna droga doskonalenia kompetencji zawodowych i osobistych  mobilnych  pracowników”, przy wsparciu finansowym uzyskanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, 8 listopada 2015 r. 16 uczniów/ uczennic wyjedzie na 2 tygodnie zdobywać dodatkowe umiejętności zawodowe we Frankfurcie.


Udział uczniów w projekcie stwarza doskonałe możliwości poszerzenia wiedzy i zdobywania umiejętności, zarówno zawodowych, językowych jak i interpersonalnych.


Obserwując pozytywne, długofalowe efekty udziału młodzieży w poprzednich projektach, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele dołożyli starań, by po raz kolejny wygrać ogólnopolski konkurs na realizację zagranicznych staży zawodowych,  jakie realizuje jedynie 5 szkół z woj. opolskiego. Pozyskane fundusze w kwocie 52 400 euro pozwalają na całkowicie bezpłatne uczestnictwo młodzieży w projekcie.

Stażyści


Przed wyjazdem zakwalifikowani uczestnicy biorą udział w dodatkowych zajęciach, m.in. z języka niemieckiego, przedmiotów zawodowych czy komunikacji interpersonalnej. Młodzież przez 2 tygodnie pobytu we Frankfurcie będzie wykonywać zadania zawodowe z zakresu tworzenia elementów suchej zabudowy oraz robót tapeciarskich w nowoczesnym centrum kształcenia, a czas wolny spędzi na zwiedzaniu Berlina i regionu Brandenburgii.


Realizowany przez szkołę projekt pt. „Staż zagraniczny- alternatywna droga doskonalenia kompetencji zawodowych i osobistych mobilnych  pracowników” obejmuje wyjazdy szesnastoosobowych grup technikum budowlanego (listopad br.) oraz technikum architektury krajobrazu (przyszły rok).


Więcej informacji nt. projektu znajduje się na stronie internetowej szkoły: www.zst_nysa.wodip.opole.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 październik 2015 20:19
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech