Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 20 październik 2015 13:55

Szkoła Podstawowa nr 5 będzie mieć nowe boisko

Do końca września trwały uzgodnienia i przygotowanie projektu dla nowego wielofunkcyjnego boiska, które będzie zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie.

Dotychczas do budynku przylegało boisko pokryte nawierzchnią asfaltową, które po kilkudziesięciu latach użytkowania nie nadaje się nawet do remontu – a tylko do wybudowania od nowa. Kolejne lata, pogoda oraz pobliskie drzewa zrobiły swoje, przez co płyta przypomina dziś istny tor przeszkód, na którym po nawet najmniejszym deszczu zalegają spore kałuże.

 

W budżecie na 2016 rok Gmina Nysa ujęła środki na inwestycję, w ramach której oprócz boiska wielofunkcyjnego powstanie także: bieżnia, plac zabaw oraz strefa do odpoczynku i nauki na świeżym powietrzu.

 

Jak mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Eulalia Woźniak, potrzeby społeczne w zakresie takiej inwestycji są naprawdę duże:

 

- Z boiska powinna także korzystać młodzież spoza szkoły. Każdego dnia, kiedy tylko nie pada widać, że ludzie korzystają z tego boiska. Jest to centrum miasta i jest bardzo istotne, żeby dzieci i młodzież miały co robić popołudniami na świeżym powietrzu.

 

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na terenie szkoły zostaną zachowane wiekowe drzewa, które niegdyś wchodziły w skład plant czyli terenów zielonych założonych na miejscu średniowiecznych fortyfikacji.

 

Ponadto cały teren ma być oświetlony oraz objęty czujnym okiem kamer.

 

image

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech