Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

SP 1 Mistrzem Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W czwartek, 15 października 2015 roku w Starym Oleśnie rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach bardzo dobrze spisała się

W zawodach rozgrywanych na dystansie 8x800 metrów, biorą udział najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach miejsko-gminnych i powiatowych województwa opolskiego.

Nasze miasto, gminę i powiat w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół podstawowych reprezentowały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Dziewczęta i chłopcy spisali się znakomicie!

Sztafeta dziewcząt we wspaniałym stylu zajęła pierwsze miejsce i obroniła tytuł Mistrza Województwa, chłopcy zajęli bardzo dobre, czwarte miejsce.

Prowadzący grupę dziękuje za pracę włożoną w przygotowania i życzy sukcesu w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, w których sztafeta dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 będzie bronić tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski. 

 

image

  

Dziękujemy również rodzicom -  Joannie Tarnowskiej i Katarzynie Ryszewskiej za pomoc przy wyjeździe na zawody oraz za wspaniały doping w trakcie zmagań. Dziękujemy także zawodniczkom i zawodnikom rezerwowym za gotowość i wsparcie na linii startu i mety.

  

Sztafeta dziewcząt, Mistrzynie Województwa:

 1. Aleksandra Strąk - VI D
 2. Katarzyna Ostrowska - VI C
 3. Barbara Chwalenia - VI D
 4. Karolina Szelwach - V B
 5. Karolina Szostak - VI A
 6. Martyna Szelwach - VI B
 7. Aleksandra Janusz - V D
 8. Natalia Bentka - VI A
 9. Agnieszka Dudek - V A
 10. Dominika Brodziak - V D
 11. Amelia Krysiak - IV C

 

Sztafeta chłopców, IV miejsce:

 1. Piotr Dżendżera - V C
 2. Maciej Wójcik - VI B
 3. Mikołaj Madejczyk - V B
 4. Dawid Kwaśnik - VI A
 5. Dominik Rydlewski - V B
 6. Oskar Stańco - VI B
 7. Adam Tarnowski - IV B
 8. Maciej Ryszewski - VI D
 9. Karol Grubiak - V D 

 

Informacja - Jacek Ryszewski i Roman Niewiadomski

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech