Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Mali uczestnicy ruchu drogowego

Jak poruszać się po skrzyżowaniu, co oznacza ten znak, dlaczego trzeba ustąpić pierwszeństwa Policji przejeżdżającej na sygnale? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały przedszkolaki z Przedszkola nr 6 w Nysie przy ulicy Armii Krajowej.

12 października placówkę odwiedzili Strażnicy Miejscy – starszy inspektor Urszula Harkawa i młodszy strażnik Rafał Płowucha wraz z wiceburmistrzem Nysy Markiem Rymarzem. 

image

 

Dla dzieci było to już kolejne spotkanie dotyczące zasad organizacji ruchu drogowego pt. Jestem bezpieczny na drodze. Jak mówi dyrektor placówki, Krystyna Skiba, dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach:

- Straż Miejska odwiedza nas co roku. Mamy pogadanki, teatrzyki, a dzieci są niezwykle aktywne podczas tego typu zajęć i co najważniejsze – później pamiętają te zasady. Jest to również ważne ponieważ przedszkole znajduje się w ścisłym śródmieściu gdzie ruch kołowy jest spory. 

image image

 - Jest to takie małe miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci uczą się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, mogą się zapoznać z typowym ruchem drogowym na skrzyżowaniu -wyjaśnia starszy inspektor Urszula Harkawa, a dzięki wspólnej „zabawie” uczą się nie tylko przepisów ruchu drogowego, ale także współdziałania ponieważ są i piesi, i kierowcy oraz obsługujący sygnalizację świetlną, w role których wcielały się dzieci. Zestaw edukacyjny autochodzik dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat w skład którego wchodzi specjalna mata z jezdnią, znaki drogowe oraz auta zostały zakupione ze środków podchodzących od sponsorów tj. spółek: EKOM, AKWA, Nyskiej Energetyki Cieplnej oraz Nyskiego Zarządu Nieruchomości.

 

Jak dodaje Rafał Płowucha świadomość wśród najmłodszych z roku na rok się podnosi: - Widać, że lekcje które prowadzimy przynoszą pierwsze skutki. Również nauczyciele coraz częściej zwracają uwagę na przepisy ruchu drogowego. Dzieci znają już podstawowe znaki drogowe i wiedzą jak należy zachować się na przejściu dla pieszych

image image

 

Straż Miejska z drogowym miasteczkiem najbliższe wizyty ma zaplanowane w Przedszkolach nr 1 i 9 w Nysie oraz Szkole Podstawowej w Przełęku. Dyrektorzy placówek, którzy chcieliby zorganizować u siebie takie zajęcia powinni się skontaktować ze Strażą Miejską w Nysie – 77 408 05 86.

 

opr. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech