Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 12 październik 2015 16:42

Akcja ?Młodzież pamięta o grobach? 2015 - Gimnazjum nr 1 już dyżuruje

Napisał

Chcemy zaktywizować wolontariat młodzieżowy do szerszego włączenia się w akcję pomocy seniorom w porządkowaniu grobów. Jako pierwsi do akcji w tym roku znowu przystąpili niezawodni wolontariusze z Gimnazjum nr 1 w Nysie. Czekamy na zgłoszenia z kolejnych grup...

 Wychodząc seniorom na przeciw Fundacja Nasza Nysa wznawia akcję „Młodzież pamięta o grobach”.
   Oczywiście corocznie młodzież z nyskich szkół w październiku porządkuje zaniedbane groby, ale częstokroć nie wie, które groby należy uporządkować.
   Chcemy poszerzyć zakres tej pomocy o dyżury wolontariuszy na cmentarzach w wyznaczonych dniach i godzinach. Seniorzy, nie mający sił na prace porządkowe, mogą zgłosić się w wyznaczonych terminach do dyżurujących przy cmentarzach wolontariuszy, a ci z chęcią pomogą. 
   Czasem grób jest zaniedbany, gdyż osoba opiekująca się nim wyjechała z Nysy lub ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie wykonać prac porządkowych.
   Novum tej akcji polega na tym, że wolontariusze w wyznaczonych dniach będą czekać przy bramie cmentarza na zgłoszenia od seniorów.
   W takich przypadkach można prosić o pomoc dyżurujących młodych wolontariuszy.  

cmentarz 2003m

Szkolne Koła Wolontariatu, drużyny ZHP i stowarzyszenia pragnące przyłączyć się do tej akcji proszę o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tyle cmentarzy, tyle zaniedbanych grobów.
Tylu seniorów czeka na pomoc młodych wolontariuszy…
WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

My chcemy stworzyć tablicę ogłoszeń. Będziemy informować seniorów o dyżurach wolontariuszy i umieszczać relacje z dyżurów, nadesłane przez poszczególne grupy.

Relacje z dyżurów >>

Harmonogram dyżurów >>

 

Tak było w zeszłym roku

">

 

Relacja z dyżuru wolontariuszy z G1

   W tym roku szkolnym ponownie nawiązaliśmy współpracę z Fundacją  Nasza Nysa przy organizacji akcji „Młodzież pamięta o grobach”. Nasi uczniowie działający w Szkolnym Kole PCK jak zwykle nie zawiedli.

   Szesnastu wolontariuszy rozpoczęło dzisiaj, tj. 9 października, prace porządkowe na cmentarzu komunalnym w Nysie przy ul. Ujejskiego.

Było dość chłodno, ale nie  przeszkadzało nam to w zadaniu. Dodatkowo rozpierała nas energia, więc szybko rozgrzaliśmy się. Często mówi się, że dzisiejsza młodzież niczym się nie interesuje i nie chce bezinteresownie angażować się. Nasi uczniowie są żywym dowodem na to, że tak nie jest. Mamy cudowną młodzież, która nie boi się pracować fizycznie i cieszy się, że może pomóc.

   Młodzi wolontariusze będą służyć seniorom pomocą w piątki w godz. 16.00-18.00 oraz w soboty w godz. 14.00-16.00 przy cmentarzu komunalnym przy ul. Ujejskiego. Osoby zainteresowane mogą się do nich zgłosić z prośbą o pomoc.

 

Opiekun SK PCK

w Gimnazjum nr 1 w Nysie 

Renata Głuszek

 

Dyżur 9 października 2015 na cmentarzu komunalnym

2015 1 g1 1

2015 1 g1 2

2015 1 g1 3

2015 1 g1 4

2015 1 g1 5

2015 1 g1 6

2015 1 g1 7

 

Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2015 18:39
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech