Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
niedziela, 11 październik 2015 21:29

Świetlica Środowiskowa idzie przez świat…

Dzieci i młodzież z Świetlicy Środowiskowej w Nysie ze zdumieniem zauważyły, że nadeszła jesień. Wspólnie więc zaprojektowali i wykonali prace plastyczne, co przyniosło wszystkim uczestnikom dużo śmiechu i radości....

Wrzesień jest pracowity dla dzieci i młodzieży. Jesień bowiem kojarzy się z porą roku, obowiązkami szkolnymi oraz nowymi znajomościami w szkole i na świetlicy. Aby się bardziej zintegrować – dzieci, rodzice i opiekunowie - wszyscy uczestniczyli w ognisku integracyjnym zorganizowanym w pobliskim Parku Parafialnym. Nie zabrakło kiełbaski, napojów i dawki dobrego humoru.

Gościem specjalnym był Przemysław Pawlik - znany i ceniony podróżnik i fotograf, który cyklicznie dzieli z wychowankami Świetlicy swoimi przeżyciami z podróży po świecie. Tym razem zainteresował dzieci znanymi i nieznanymi zwierzętami. Dzięki wiadomościom zebranym w formie ciekawej prezentacji, wychowankowie mogli zadać mnóstwo pytań i dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy. Wszyscy otrzymali na pamiątkę zdjęcia tychże zwierząt i ptaków, które były omawiane. Na zakończenie fotograf opowiedział o górach, które go zauroczyły na równi z krajami  egzotycznymi. Te góry są tak blisko, a nie wszyscy je znają. Mowa o zawsze tajemniczych Tatrach.

  

We wrześniu organizowane były warsztaty teatralne, które przygotowują milusińskich do finałowego przedstawienia teatralnego dla swoich najbliższych. Tym razem tematem warsztatów były bajki, baśnie i legendy. Okazało się, że znają je doskonale i wspaniale odpowiadały na pytania quizowe. Już niedługo czekają nas warsztaty, w trakcie których będziemy samodzielnie tworzyć pacynki i kukiełki. A więc do dzieła!

 

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki STAL Nysa, Świetlica Środowiskowa otrzymała zaproszenie na mecz siatkówki I ligowej w ramach akcji „Stop zwolnieniom z W-F”. Nasze dzieci niezmiernie ucieszyły się z możliwości oglądania meczu na żywo. Pomimo, iż mecze odbywały się w dni wolne od zajęć lekcyjnych, każdy z wychowanków ochoczo zadeklarował swój udział.

  

Dziś już wiemy, co na co dzień jemy oraz jakie posiłki powinniśmy spożywać, aby być zdrowym. Również „piramida żywieniowa” nie jest już dla nas zagadką - tak twierdzą nasi wychowankowie. Dzięki naszej przewodniczce po świecie zdrowia, Małgorzacie Łomnickiej wiemy, jak niezdrowo się odżywiamy w pędzie naszego życia. Warsztaty przeprowadzone wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Nysie nauczyły nas, że odkładamy na bok chrupki, napoje gazowane i batoniki. Dziękujemy, za mądre słowa i opiekę nad naszym zdrowiem.

  

Dzięki realizowanemu projektowi realizowanemu w ramach środków z GPPiRPA nasi wychowankowie mogą korzystać cyklicznie dwa razy w miesiącu w zajęciach na Krytej Pływalni w Nysie. Są to chwile relaksu dla dzieci, które uwielbiają zabawy i pływanie w wodzie. Wracając do Świetlicy Środowiskowej posiłki w formie bułek smakują jeszcze lepiej niż na zwykle. A kondycja sportowa wzrasta z każdym dniem!

 

Informacja: Świetlica Środowiskowa w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech