Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 30 wrzesień 2015 16:29

Międzynarodowy turniej piłkarski w Szumperku

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 28 września 2015 r w partnerskim mieście Szumperk odbył się międzynarodowy turniej piłkarski, na który zaproszono drużyny ze Słowacji, Czech i Polski - łącznie 9 drużyn z rocznika 2005 i 18 z rocznika 2007.

Nasze drużyny w składzie: Paweł Doński, Dominik Rydlewski, Miłosz Kaszubski, Szymon Nawrocki, Karol Spryska, Kacper Podgórny, Konrad Jędryka, Jakub Chodynicki, Adam Rydlewski, Mateusz Grenda, Tomasz Ciastoń, Marcel Skowron, Oskar Dudek, Łukasz Oleksyk, Oliwer Majcher pod opieką trenera Jarosława Kleczy zajęły 7 miejsce w obydwu kategoriach. Ponadto, piłkarz reprezentujacy Nysę - Dominik Rydlewski został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju, za co otrzymał osobiście gratulacje od starosty Szumperka, Tomasa Spurny. 

  

image

image

 

Zorganizowaniem wyjazdu do Czech zajęło się Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy, w którym udział brali jego członkowie oraz prezes Regina Stajak, jak również sekretarz Miasta Nysy Maria Czepil. Na spotkaniu ze starostą Szumperka wstępnie omówiono przyszłoroczne obchody XX-lecia  współpracy z Szumperkiem oraz  kolejny międzynarodowy turniej piłkarski, który odbędzie się w Nysie. 

  image

image

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

  Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech