Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 21 wrzesień 2015 17:34

Studenci z Kołomyi w Nysie

W murach Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie trwa kurs języka polskiego i kultury polskiej dla obcokrajowców. Oprócz studentów m.in. z Radziechowa i Łucka, uczestniczy w nim dziesięcioro przyszłych  studentów i studentek nyskiej uczelni pochodzących z Kołomyji – miasta partnerskiego Gminy Nysa.

 

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz przyjął w Urzędzie Miejskim w Nysie przedstawicieli rodziców dziesięciorga przyszłych studentów z Kołomyji, którzy złożyli serdeczne podziękowania za wsparcie ich przyjazdu w celu podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. W spotkaniu wzięła również udział sekretarz Urzędu Miejskiego - Maria Czepil oraz Ołena Nesen, zajmująca się sprawami współpracy z Ukrainą. PWSZ w Nysie reprezentował kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych i Biura Współpracy Międzynarodowej, Anna Opałka.

 

Delegacja studentów wraz z rodzicami odwiedziła również Rektora PWSZ w Nysie - prof. Zofię Wilimowską, która ciepło przywitała ich w progach uczelni i pogratulowała dobrego wyboru.  Spotkanie przebiegło w ciepłej atmosferze, a młodzież oraz rodzice również w tym miejscu wyrazili swoje szczere podziękowania za umożliwienie studiowania w PWSZ w Nysie na bardzo korzystnych warunkach.

 

 W godzinach popołudniowych młodzież z kursu językowego miała okazję zwiedzić miasto Nysę i jej zabytki, a także wziąć udział w spotkaniu z historią na Forcie Prusy, gdzie czekały na nią liczne atrakcje i poczęstunek. Była to również okazja do spotkania ze Stowarzyszeniem Miast Partnerskich Nysy, które licznie przybyło na spotkania z młodzieżą i ich rodzicami, aby zapewnić o swoim wsparciu dla całej grupy. Było to bardzo ważne spotkanie, gdyż dało dowód ogromnego zaangażowania mieszkańców Nysy w budowanie wzajemnego zaufania i współpracy.

  

Przyjazd studentów z Ukrainy był możliwy dzięki współpracy pomiędzy naszymi miastami oraz zrealizowanej niedawno wizyty partnerskiej w mieście Kołomyja, która miała miejsce w dniach 17-20 sierpnia 2015 r. - Wsparcie i pomoc to fundament partnerstwa i na pewno tego z naszej strony nie zabraknie. - zaznacza Burmistrz Kordian Kolbiarz. Jesteśmy przekonani, że młodzież z Kołomyi będzie czuła się w Nysie jak u siebie w domu i że to dopiero początek udanej szerszej współpracy między Nysą a Kołomyją.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

  Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 wrzesień 2015 17:48
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech