Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 14 wrzesień 2015 10:06

Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Ratownictwie Wodnym

13 września br. nad Jeziorem Nyskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Ratownictwie Wodnym. Zawodnicy rywalizowali m.in. o Puchar Burmistrza Nysy....

image

  Do zawodów organizowanych przy Wojewódzkim Centrum Szkolenia Ratownictwa Wodnego WOPR w Skorochowie zgłosiło się kilkanaście drużyn z Nysy, Opola i Kędzierzyna-Koźla.

 

Najliczniejsza była reprezentacja nyskiego WOPR-u, która okazała się najlepsza w punktacji generalnej. 

image image
image image

  

Nad Jeziorem Nyskim rywalizowano w pięciu konkurencjach, m.in. w ratowaniu pozoranta z wykorzystaniem boi i kołowrotka, czy slalomie skuterem wodnym z platformą. Widowiskowe konkurencje przypadły do gustu ratownikom wodnym, a obecny na zawodach prezes Wodnego Ochotnicznego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego - Zbigniew Szorc zapowiedział, że kolejne zmagania za rok również odbędą się nad nyskim akwenem.

  

image

 image

  

Warto podkreślić, że impreza sportowa powróciła nad stanicę WOPRU po wielu latach przerwy, związanej z odbudową spalonej siedziby nyskich ratowników. Było to okazja do kolejnych podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w odbudowę obiektu. Prezes nyskiego WOPR-u, Jarosłwa Białochławek wykorzystał ceremonię rozdania pucharów także do oficjalnego przyjęcia do Grupy Poszukiwawczo Ratunkowej nowych członków.

 

image

 

image

 

image

 

 Więcej zdjęć z zawodów dostępnych na oficjalnym profilu Urzędu Miejskiego w Nysie na Facebooku > link 

 

Urząd Miejski w Nysie

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 wrzesień 2015 10:09
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech