Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 08 wrzesień 2015 23:15

Budżet obywatelski 2016 - spotkanie informacyjne

W dniu 9 września odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego Gminy Nysa na 2016 r. Serdecznie zapraszamy.

Do 14 września br. można składać wnioski do budżetu obywatelskiego na 2016 r. Na realizację wniosków Gmina zabezpieczy 600 tys. złotych.

Pierwszy oficjalny wniosek złożyło Stowarzyszenie 60 Tysięcy.

 Pierwszy wniosek złożono w dniu 4 września br. w sprawie budowy toru rowerowego typu ?pumptrack?. Jeśli projekt znajdzie się na liście wniosków, które zdobędą dofinansowanie, będzie to pierwszy tego typu  obiekt w województwie.  

image

Stowarzyszenie 60 Tysięcy jako pierwsze złożyło swój wniosek do budżetu obywatelskiego na 2016 rok  

Zachęcamy do składania wniosków osoby, które przed rokiem starały się o sfinansowanie swojego pomysłu, a także tych z całkiem nowymi pomysłami. Przypomnijmy, że do pierwszego w historii Gminy Nysa budżetu obywatelskiego na 2015 rok wpłynęły wnioski m.in. o modernizację ulic, budowę boisk, utworzenia kina pod gwiazdami, czy też budowę świetlicy wiejskiej w Niwnicy.  

Na 9 września br. zaplanowano spotkanie informacyjne na temat budżetu obywatelskiego. Namiot Urządu Miejskiego zostanie rozstawiony przy ul. Krzywoustego od godziny 10.30. Pracownicy UM chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i wyjaśnią jak poprawnie wypełnić wniosek.  

Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego inicjatywą obywatelską może być w szczególności projekt zadania, takiego jak:

1) budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury gminnej,

2) działanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców,

3) wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym,  

Koszt realizacji pojedynczego zadania objętego wnioskiem nie może przekroczyć kwoty 150.000 zł.  

Więcej informacji o budżecie obywatelskim można znaleźć w zakładce ?budżet obywatelski? > link  

Zachęcamy również do składania wniosków w ramach projektu "Zielone podwórko". Dzięki dofinansowaniu z tego programu możliwe będzie upiększenie m.in. podwórek, poprawa ich estetyki oraz bezpieczeństwa > link  

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 marzec 2018 22:23
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech