Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Spotkanie Strzelców Historycznych

Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Nysy miało zaszczyt uczestniczyć w XVIII Europejskim Spotkaniu Strzelców Historycznych w niemieckim Peine koło Hanoweru.

image image

  

Podczas Spotkania Strzelców Historycznych panowała wspaniała atmosfera, przepełniona muzyką, zabawą i pokazami. Imprezę zaingorował paradny przemarsz uczestników spotkania przez ulice Peine. Nasze stroje wzbudziły sensację otrzymaliśmy wiele braw i musieliśmy pozować do zdjęć. W drugim dniu spotkania odbył się najważniejszy turniej strzelecki o Tytuł Europejskiego Króla Kurkowego. Brali w nim udział aktualni Królowie Kurkowi poszczególnych Bractw Strzeleckich. Nysę godnie reprezentował obecny Król Kurkowy Grodu, Brat Zdzisław Zelamnowicz. W trakcie zmagań Z. Zelamnowicz wszedł do ścisłego finału w którym znalazło się pięćdziesięciu strzelców z całej Europy. Tytuł Króla Europejskiego przypadł Bratu z Austrii. 

 image

 

W trakcie spotkania zorganizowaliśmy specjalne stoisko z materiałami promującymi  miasto i Gminę Nysa. Wybory cukierniczena stoisko przygotowały "Cukry Nyskie".

 

Bracia z Nysy uczestniczyli w strzelaniach towarzyszących z broni palnej oraz łuku, zdobywając w nich wiele medali. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń już teraz czekamy na spotkanie za trzy lata w holenderskiej krainie Laudal, gdzie odbędzie XIX Spotkanie Strzelców Europejskich. 

image image

image

 

 

Kurkowe Bractwo Strzelecie w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech