Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 01 wrzesień 2015 17:58

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Prawie 5 mln uczniów z całej Polski rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny. Uczniowie otrzymali plany lekcji i życzenia wielu sukcesów w nauce. W wielu placówkach w Gminie Nysa przed rozpoczęciem roku szkolnego udało się zakończyć niezbędne remonty i renowacje...

 Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz w dniu 1 września uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Kopernikach, najmniejszej szkole w Gminie Nysa. Dyrektor Jolanta Kochanowska pod szkolnymi skrzydłami ma 42 dzieci w szkole podstawowej i 27 w przedszkolu.

Pierwszą klasę rozpoczęła w tym roku 10-cio osobowa grupa maluchów, opiekę nad nimi sprawować będzie Barbara Porchacz. Uroczystość otwarcia roku szkolnego pod ministerialnym hasłem „Rok szkoły otwartej” poprowadziła 6-klasistka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Ola Kazimierska. Szkoła jest otwarta na nowoczesne technologie informacyjno–komunikacyjne, to także placówka wyróżniająca się innowacyjnym podejściem do kwestii edukacji.   


Zastępca Burmistrza, Piotr Bobak wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w SP nr 5 w Nysie. Oprócz życzeń skierowanych zwłaszcza do licznej reprezentacji pierwszoklasistów, Burmistrz przedstawił dwie koncepcje budowy boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 5. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku. 

 

Tradycyjnie 1 września był dniem złożenia ślubowania przez pierwszaków i przyjęcia ich do grona pełnoprawnych uczniów. Słowa przysięgi po dyrektor Eulalii Woźniak powtarzało blisko 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później zostali pasowani na uczniów w asyście z-cy dyrektora, Andrzeja Krzyża. Nie zabrakło również wierszy i piosenek o szkole, przyjaźni i zakończonych beztroskich wakacjach.

  

image image
image image

image

 W przywitaniu uczniów po wakacyjnej przerwie wzięli udział także Wiceburmistrz Marek Rymarz oraz Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, Adam Fujarczuk. Była to doskonała okazja do rozmów z dyrektorami placówek o kierunkach dalszego rozwoju i inwestycjach w infrastrukturę oraz pomoce naukowe. Ze strony rodzciów padły pytania o tegoroczny program "Wyprawka szkolna" (termin składania wniosków mija 15 września br. > zobacz więcej), o bony wychowawcze, a także o możliwość wsparcia placówek oświatowych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 r. (termin składania wniosków mija 14 września br > zobacz więcej). Dyrektorów placówek zachęcano do skorzystania z nowego programu Zielone Podwórka.

 

Przed rozpoczęciem roku szkolnego na terenie placówek oświatowych prowadzone były intensywne prace remontowe. Przedszkole nr 12 doczekało się nowej elewacji budynku, w Gimnazjum nr 2 wymieniono okna, a Gimnazjum nr 3 jeszcze w tym miesiącu odda do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe.  Z klei w żłobku nr 1 wymieniono ogrodzenie między parkingiem a budynkiem żłobka. 

image image

image

Przedszkole nr 12 w Nysie z nową elewacją i kolorwym placem zabaw.

 

 

W wielu placówkach okres wakacji wykorzystano m.in. na drobniejsze prace konserwacyjno-remontowe, jak malowanie sal, remonty instalacji elektrycznej, remonty pomieszczeń gospodarczych, posadzek oraz wymiany oświetlenia i doposażenie placów zabaw.

 

 

 image

Gim. nr 2 w Nysie - nowa stolarka okienna od ul. Prusa.

  

1 września uczniom szkół rozdano Flagi Narodowe w ramach prowadzonej od kilku lat akcji edukacyjnej pn. "Mamo, Tato wywieś ze mną flagę". W ten sposób Burmistrz Nysy zachęca mieszkańców do uczczenia ważnych rocznic poprzez wywieszenie Flagi Narodowej w budynkach, oknach i na balkonach. W tym roku przygotowano dla uczniów 750 zestawów Flag. 

 

Urząd Miejski w Nysie

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech