Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 26 sierpień 2015 20:07

Ostatni Czwartek Lekkoatletyczny

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Do ostatnich już zawodów organizowanych 20 sierpnia w ramach Czwartków Lekkoatletycznych 2015 zgłosiło się 125 uczestników, w tym rekordowa ilość przedszkolaków – 47....

image

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Milena Maj – 11,46 s

II miejsce – Laura Dmochowska – 12,22 s

III miejsce – Michał Gorząd – 12,35 s

IV miejsce – Laura Żukowska – 12,57 s

V miejsce – Filip Pepel – 13,19 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Lena Rogowska – 11,50 s

II miejsce – Milena Maj – 11,70 s

III miejsce – Filip Pepel- 11,71 s

IV miejsce – Laura Żukowska – 12,06 s

V miejsce – Michał Gorząd – 12,22 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – III

Bieg na 100 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzia Król – 17,11 s

II miejsce – Nelly Kasperek – 17,84 s

III miejsce – Ola Malara – 17,94 s

IV miejsce – Zuzia Maj – 18,33 s

V miejsce – Wiktoria Adamów – 18,75 s

 

Bieg na 100 m - chłopcy

I miejsce – Tobiasz Kupis – 17,56 s

II miejsce – Wojtek Mazański – 17,61 s

III miejsce – Jakub Olejniczak – 17,87 s

IV miejsce – Adrian Malara – 18,03 s

V miejsce – Mariusz Wajskopf – 18,21 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Ola Malara – 2,91 m

II miejsce – Hania Kownacka – 2,50 m

III miejsce – Anastazja Rumianowska – 2,58 m

IV miejsce – Nelly Kasperek – 2,30 m

IV miejsce – Wiktoria Adamów – 2,30 m

V miejsce – Monika Fiech – 2,10 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Adrian Malara – 3,05 m

II miejsce – Jakub Olejniczak – 2,75 m

III miejsce – Mariusz Wajskopf – 2,70 m

IV miejsce – Tobiasz Kupis – 2,57 m

V miejsce – Patryk Antkowicz – 2,46 m

 

 

image image
image image

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV - VI

Bieg na 200 m - dziewczęta

I miejsce – Natalia Bentka – 32,51 s

II miejsce – Ola Strąk – 33,26 s

III miejsce – Kasia Ostrowska – 33,41 s

IV miejsce – Agata Chudy – 34,18 s

V miejsce – Julia Rogowska – 34,28 s

 

Bieg na 200 m - chłopcy

I miejsce – Denis Dudek – 31,41 s

II miejsce – Maciej Ryszewski – 32,78 s

III miejsce – Dominik Rydlewski – 34,82 s

IV miejsce – Adam Tarnowski – 35,07 s

V miejsce – Karol Grubiak – 36,56 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Ola Strąk – 3,70 m

II miejsce – Kasia Ostrowska – 3,45 m

III miejsce – Natalia Bentka – 3,44 m

IV miejsce – Marta Słomska – 3,18 m

V miejsce – Agata Chudy – 3,17 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Denis Dudek – 3,68 m

II miejsce – Dominik Rydlewski – 3,57 m

III miejsce – Karol Grubiak – 3,40 m

IV miejsce – Adam Tarnowski – 3,38 m

V miejsce – Grzegorz Bury – 3,19 m

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

Bieg na 400 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 1.11,22 s

II miejsce – Marta Fiech – 1.28,81 s

 

Bieg na 400 m - chłopcy

I miejsce – Mateusz Olesiak – 1.09,28 s

II miejsce – Radosław Pawlik – 1.15,60 s

III miejsce – Michał Doński – 1.16,25 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 3,70 m

II miejsce – Marta Fiech – 3,23 m

 

Skok w dal – chłopcy

I miejsce – Mateusz Olesiak – 4,00 m

II miejsce – Michał Doński – 3,42 m

III miejsce – Radosław Pawlik – 3,35 m

 

 

image image
image image

 Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze, które wręczali Wiceburmisrz Nysy - Marek Rymarz oraz Dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji - Mirosław Aranowicz

image image
image image
image image

 

 Organizatorem zawodów był Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack.  

Informacja - Nyski Ośrodek Rekreacji