Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 06 sierpień 2015 15:29

Wizyta członków Kulturalno-Ojczyźnianego Związku Nysian

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniach 3-9.lipca w Nysie przebywa  grupa członków Kulturalno-Ojczyźnianego Związku Nysian  (Neisser Kultur– und Heimatbund), którzy przyjechali  z Hildesheim i okolic. Na czele delegacji stoi przewodniczący związku pan Andreas Quasigroch, który mocno wspiera i pielęgnuje przyjacielskie kontakty z Nysą i Nysianami.

 

 

image image

  

W dniu przyjazdu tj. 3 sierpnia br. gości z Niemiec osobiście powitał Wiceburmistrz Nysy - Piotr Bobak i umówił się na spotkanie z p. Andreasem Quasigrochem, który wraz z najbliższymi współpracownikami ze Związku Nysian tak życzliwie ugościł delegację z Nysy w czerwcu  br.  podczas obchodów jubileuszowych  1200-lecia miasta Hildesheim.

  

Tym razem p. Andreas  Quasigroch, Angela Grischke i Regina Hoefelmeier zostali ugoszczeni przez burmistrza Bobaka w Urzędzie Miejskim w Nysie, gdzie wspominano wspólnie spędzony czas w Hildesheim i omawiano pozytywne zmiany w Nysie, które można obserwować z roku na rok przyjeżdżając do Nysy. Burmistrz Bobak pokazał też starą fotografię przedstawiającą męski chór, który działał przed wojną w Nysie. Fotokopia tej fotografii uzupełni zbiory muzeum poświęconego Nysie w Hildesheim.

 

  image

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech