Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 04 sierpień 2015 16:27

Warsztaty wielotematyczne w NDK

W Nyskim Domu Kultury trwają wielotematyczne warsztaty dla młodzieży. Do 5 sierpnia zaplanowano warsztaty teatralne, w kolejnych dniach młodzież zapozna się z trikami freestyle football, podstawami animacji i fotografii, a także z technikami wokalnymi.

 

WARSZTATY TEATRALNE  3 - 5 sierpnia

Przygotowane przez nas zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Warsztaty prowadzić będzie Michał Rzepka - reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Spektakle teatralne Michała Rzepki zdobyły wiele nagród, a ich prezentacje miały miejsce m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Maski” w Poznaniu.

Szkoły podstawowe godz: 10.00 – 13.00Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne godz: 16.00 – 19.00

WARSZTATY FREESTAYLE FOOTBALL  6 - 7 sierpia

Warsztaty prowadzić  będzie Dawid Krzyżowski. Dawid trenuje freestyle football czyli wykonywanie trików piłką nożną. Jego umiejętności potwierdzają nie tylko liczne pokazy i widowiska w których brał udział, ale przede wszystkim osiągnięcia sportowe. Do największych z nich należy zwycięstwo w polskich eliminacjach Red Bull oraz dotarcie do ¼ finału Mistrzostw Świata w Brazylii.

I grupa w  godz: 10.00-12.00

 

 

WARSZTATY ANIMACJI I FOTOGRAFII  10 - 14 sierpnia

Warsztaty prowadzić będzie Marzena Śmiglewicz, magister sztuki,  absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Marzena maluje, fotografuje, projektuje i tworzy animacje. Dwa lata temu miała w bibliotece miejskiej w Nysie wystawę swojej  licencjackiej pracy dyplomowej (fotografie z camery obscury).

Szkoły podstawowe godz: 10.00 – 13.00Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne: godz: 16.00 – 19.00

 

 

WARSZTATY  WOKALNE  10- 12 sierpnia

Warsztaty prowadzić będzie Jolanta Cerazy - studentka wokalistyki PWSZ w Nysie. W ramach warsztatów m.in. nauka śpiewu metodą skat, ćwiczenia odprężające i z emisji głosu, odtwarzania dżwięku, techniki jezzowe.

 

 

Zajęcia dla młodzieży są bezpłante. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji n/t warsztatów można znaleźć na stronie internetowej NDK >>>[1]

 

 image

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

 

References

  1. ^ stronie internetowej NDK >>> (ndk.nysa.pl)

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech