Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 31 lipiec 2015 21:58

Czwartki lekkoatletyczne 2015 - IV zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

30 lipca br. na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się IV zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015” . Do zawodów zgłosiło się 135 uczestników.

image image

  

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Laura Żukowska – 13,10 s

II miejsce – Michał Gorząd – 13,38 s

III miejsce – Filip Pepel – 14,01 s

IV miejsce – Hania Jurczyk – 14,57 s

V miejsce – Kacper Buczma – 14,91 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Laura Żukowska – 10,92 s

II miejsce – Filip Pepel – 11,38 s

III miejsce – Michał Gorząd – 12,09 s

IV miejsce – Tomasz Tarnowski – 12,10 s

V miejsce – Hania Jurczyk – 12,11 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – III

Bieg na 100 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Lizon – 17,53 s

II miejsce – Zuzanna Król – 18,00 s

III miejsce – Ola Malara – 19,11 s

IV miejsce – Małgorzata Brzezińska – 19,28 s

V  miejsce – Hanna Kownacka – 19,60 s

 

Bieg na 100 m - chłopcy

I miejsce – Oskar Skirzewski – 17,12 s

II miejsce – Tobiasz Kupis – 17,46 s

III miejsce – Wojtek Mazański – 17,91 s

IV miejsce – Jakub Olejniczak – 18,22 s

V miejsce – Mariusz Wajskopf – 18,48 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Ola Malara – 2,73 m

II miejsce – Zuzanna Król – 2,49 m

III miejsce –Zuzanna Lizon – 2,45 m

IV miejsce – Wiktoria Adamów – 2,44 m

V  miejsce – Małgorzata Brzezińska – 2,40 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Jakub Olejniczak – 2,86 m

II miejsce – Oskar Skirzewski – 2,80 m

III miejsce – Tobiasz Kupis – 2,70 m

IV miejsce – Jakub Łuć – 2,43 m

V miejsce – Mariusz Wajskopf – 2,37 m

  

image image

   

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV - VI

Bieg na 200 m - dziewczęta

I miejsce – Natalia Bentka – 34,27 s

II miejsce – Aleksandra Strąk – 34,64 s

III miejsce – Katarzyna Ostrowska – 34,99 s

IV miejsce – Paulina Włodarczyk – 36,58 s

V miejsce – Nina Słobodzian – 37,05 s

 

Bieg na 200 m - chłopcy

I miejsce – Dominik Rydlewski – 35,43 s

II miejsce – Adam Tarnowski – 35,98 s

III miejsce – Daniel Hund – 36,16 s

IV miejsce – Jacob Herman – 37,68

V miejsce – Wiktor Pliś – 38,24 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Aleksandra Strąk – 3,53 m

II miejsce – Katarzyna Ostrowska – 3,52 m

III miejsce – Natalia Bentka – 3,47 m

IV miejsce – Zuzanna Terteka – 2,60 m

V miejsce – Małgorzata Chełpa – 2,31 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Adam Tarnowski – 2,89 m

II miejsce – Jacob Herman – 2,70 m

III miejsce – Wiktor Pliś – 2,44 m

 

Rzut piłeczką palantową - dziewczęta

I miejsce – Nina Słobodzian – 26,40 m

II miejsce – Paulina Włodarczyk – 18,00 m

III miejsce – Natalia Kijas – 14,80 m

IV miejsce – Karolina Łukaszyńska – 13,00 m

V miejsce – Nikola Seis – 12,70 m

 

Rzut piłeczką palantową - chłopcy

I miejsce – Daniel Hund – 26,70 m

II miejsce – Filip Leja – 26,80 m

III miejsce – Dominik Rydlewski – 26,70 m

III miejsce – Mikołaj Raczek – 26,70 m

IV miejsce – Konrad Jemielewski – 24,20 m

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

Bieg na 400 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 1.11,64 s

II miejsce – Martyna Tarnowska – 1.20,64 s

III miejsce – Aleksandra Stefanowicz – 1.28,64 s

 

Bieg na 400 m - chłopcy

I miejsce – Tomasz Szymków – 1.07,10 s

II miejsce – Błażej Wasiak – 1.16,84 s

III miejsce – Szymon Kotygin – 1.27,22 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 3,63 m

II miejsce – Martyna Tarnowska – 3,05 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Błażej Wasiak – 3,70 m

 

Rzut piłeczką palantową - dziewczęta

I miejsce – Aleksandra Stefanowicz – 20,60 m

 

Rzut piłeczką palantową - chłopcy

I miejsce – Tomasz Szymków – 40,00 m 

 

image image

 image

  

Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

  

Były to czwarte zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015”. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 6, 13, 20 sierpnia.

  

Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack.  

Informacja - Nyski Ośrodek Rekreacji