Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Na wyspie z piratami - Lato w Świetlicy Środowiskowej

W czwartek 30 lipca 2015 roku, w ramach akcji „Aktywne Lato, co Wy na to? Lato w Świetlicy Środowiskowej” kadra przygotowała dla swoich podopiecznych grę terenową „Na wyspie z Piratami”. 

W tym dniu świetlica, jak i boisko przy Ośrodku Pomocy Społecznej zamieniło się w wielką Wyspę Piracką.

 image

image

 

Ponadto kierownik świetlicy Anna Punicka wcieliła się w rolę pirata CZARNOBRODEGO, natomiast wychowawca Anita Miras była piratką zwaną CZARNOWŁOSĄ.

 

 

image

 

Podopieczni mieli za zadanie dotrzeć do Wyspy Piratów i odnaleźć ukryty skarb.  Po drodze czekało na nich kilka utrudnień. Aby dotrzeć do celu zmierzali się z licznymi zadaniami. Wykonując kolejne misje, otrzymywali wskazówki i mapę z drogą do celu. Niezwykle trudne czynności małych piratów to m.in. wykonanie własnego tatuażu, pokonywanie drogi do pirackiego labiryntu, łowienie pokarmu piratów- czyli rybek, rozwiązywanie zagadek, układanie pirackiego szyfru, przekazywanie pirackiego napoju bez użycia rąk jedynie za pomocą ust, rzucanie kokosami do celu, czy też projektowanie własnej gry planszowej z motywem pirackim.

  

image

 image

image

 

W tym dniu wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy dotarły do Wyspy Piratów i odnalazły ukryty skarb. Nastąpiło także uroczyste pasowanie na Pirata, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

To był naprawdę aktywny i bardzo kreatywnie spędzony czwartek.

 

image

image

image

  

 Informacja - Świetlica Środowiskowa w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech