Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 27 lipiec 2015 20:03

Czwartki lekkoatletyczne 2015 - III zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

W dniu 23.07.2015 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się III zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015” . Do zawodów zgłosiło się 115 dzieci i młodzieży. W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli.

 

image image

image

  

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Michał Gorząd – 11,82 s

II miejsce – Lena Rogowska – 12,97 s

III miejsce – Zuzia Szafrańska – 13,82 s

  

Bieg na 50 m

I miejsce – Lena Rogowska – 11, 10 s

II miejsce – Michał Gorząd – 11,15 s

III miejsce – Filip Pepel – 11,16 s

  

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – III

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Oskar Skirzewski – 17,49 s

II miejsce – Wojciech Mazański – 17,74 s

III miejsce – Kuba Olejniczak – 18,48 s

  

Bieg na 100 m dziewczęta

I miejsce – Aleksandra Malara – 18,38 s

II miejsce – Klaudia Szostek – 18,74 s

III miejsce – Kalina Kusterka – 19,78 s

  

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Bianka Telatyńska – 2,44 m

II miejsce – Aleksandra Malara – 2,40 m

III miejsce –Roksana Brząkała – 2,10 m

  

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Kuba Olejniczak – 2,89 m

II miejsce – Oskar Skirzewski – 2,80 m

III miejsce – Mateusz Sosulski – 2,46 m

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV - VI

Bieg na 200 m chłopców

I miejsce – Maciej Ryszewski – 31,81 s

II miejsce – Maciej Hoszman – 36,13 s

III miejsce – Bartosz Gruchalski – 37,63

  

Bieg na 200 m dziewczęta

I miejsce – Natalia Bentka – 33,60 s

II miejsce – Kasia Ostrowska – 34,05 s

III miejsce – Ola Strąk – 34,41 s

  

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Kasia Ostrowska – 3,70 m

II miejsce – Natalia Bentka – 3,32 m

III miejsce – Agata Chudy – 3,27 m

  

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Bartek Gruchalski – 2,99 m

II miejsce – Jakub Smakulski – 2,93 m

III miejsce –Filip Leja – 2,74 m

  

Rzut piłeczką palantową chłopcy

I miejsce – Maciej Hoszman – 26,80 m

II miejsce – Maciej Ryszewski – 25,40

III miejsce – Mateusz Łomnicki – 25,20 m

  

Rzut piłeczką palantową dziewczęta

I miejsce – Wiktoria Dyrek – 30,60 m

II miejsce – Agnieszka Dudek – 27,20 m

III miejsce – Nina Słobodzian – 26,40 m

  

SZKOŁY GIMNAZJALNE

Bieg na 400 m chłopców

I miejsce – Tomasz Szymków – 1.05,88 s

II miejsce – Kacper Smakulski – 1.32,98 s

  

Bieg na 400 m dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 1.11,44 s

II miejsce – Agata Krawczyk – 1.18,91 s

  

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 3,67 m

II miejsce – Agata Krawczyk – 3,27 m

  

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Tomasz Szymków – 4,39 m

II miejsce – Kacper Smakulski – 3,90 m

 

image image

image

 

 Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

  

Były to trzecie zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015”. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 30 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia.

  

Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)