Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 20 lipiec 2015 14:38

Czwartki lekkoatletyczne 2015 - II zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

16 lipca na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się II zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015”. Do zawodów zgłosiło się 126 dzieci i młodzieży z: Nysy, Aleksandrowa Łódzkiego, Przełęku, Kałkowa, Opola, Goświnowic, Swarzędza, Wrocławia, Korfantowa, Ennis, Niemodlina, Prusinowic, Jeleniej Góry, Warszawy oraz Muszyny.

Dzieci i młodzież rywalizowali ze sobą w konkurencjach: bieg na 50 m, 100 m oraz 400 m, tor przeszkód dla przedszkolaków oraz rzut piłeczką palantową 

image image

 

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Filip Pepel – 11,22 s

II miejsce – Wojtek Durejko – 12,13 s

III miejsce – Lena Rogowska – 12,47 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Lena Rogowska – 11,05 s

II miejsce – Filip Pepel – 11,44 s

III miejsce – Hania Jurczyk – 12,29 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – III

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Mikołaj Antczak – 18,54 s

II miejsce – Rafał Krupa – 18,60 s

III miejsce – Patryk Antkowicz – 18,88 s

 

Bieg na 100 m dziewczęta

I miejsce – Ola Smakulska – 19,86 s

II miejsce – Kalina Kusterka – 19,89 s

III miejsce – Bianka Telatyńska – 20,44 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV - VI

Bieg na 200 m chłopców

I miejsce – Denis Dudek – 31,35 s

II miejsce – Maciej Ryszewski – 32,00 s

III miejsce – Dominik Rydlewski – 35,10 s

 

Bieg na 200 m dziewczęta

I miejsce – Kasia Ostrowska – 33,01 s

II miejsce – Maja Dumańska – 34,28 s

III miejsce – Ola Janusz – 34,56 s

 

Rzut piłeczką palantową chłopcy

I miejsce – Daniel Hund – 40,00 m

II miejsce – Michał aczek – 34,00 m

III miejsce – Denis Dudek – 32,70 m

 

 

Rzut piłeczką palantową dziewczęta

I miejsce – Wiktoria Dyrek – 30,40 m

II miejsce – Agnieszka Dudek – 28,00 m

III miejsce – Julia Rogowska – 24,70 m

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

Bieg na 400 m chłopców

I miejsce – Piotr Hajdas – 1.05,63 s

II miejsce – Mateusz Jemielewski – 1.12,88 s

III miejsce –Marek Zabłotni – 1.14,94 s

 

Bieg na 400 m dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Żukowska – 1.11,45 s

II miejsce – Izabela Tarasek – 1.13,49 s

III miejsce – Agata Krawczyk – 1.16,58 s

 

Rzut piłeczką palantową chłopcy

I miejsce – Oskar Nowosad – 63,00 m

II miejsce – Piotr Hajdas – 55,50 m

III miejsce – Mateusz Jemielewski – 50,70 m

 

Rzut piłeczką palantową dziewczęta

I miejsce – Julia Dudek – 32,30 m

II miejsce – Wiktoria Bagrowska – 28,00 m

III miejsce – Agata Krawczyk – 24,70 m

 

image image

  

Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

 

Były to drugie zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015”. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia.

 

Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack. 

  

informacja: Nyski Ośrodek Rekreacji