Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 10 lipiec 2015 19:08

Czwartki lekkoatletyczne 2015 - I zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

9 lipca na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się I zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015” .  Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji, Mirosław Aranowicz.

Do zawodów zgłosiło się 70 dzieci i młodzieży z: Nysy, Katowic, Prusinowic, Szczawina, Wrocławia oraz Ennis, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach:   bieg na 50 m, 100 m oraz 400 m, tor przeszkód dla przedszkolaków, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal.

 

image image
image image

 

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Filip Pepel – czas 15,78 s

II miejsce – Łukasz Kocierz – czas 16,34 s

III miejsce – Kacper Buczma – czas 25,50 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Filip Pepel – czas 10,94 s

II miejsce – Kacper Buczma – czas 13,22 s

III miejsce – Łukasz Kocierz – czas 13,32 s

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – III

Bieg na 100 m chłopcy

I miejsce – Jakub Olejniczak – czas 18,25 s

II miejsce – Mikołaj Antczak – czas 18,50 s

III miejsce – Mateusz Sosulski – czas 19,52 s

 

Bieg na 100 m dziewczęta

I miejsce – Ula Kocierz – czas 21,40 s

II miejsce – Laura Żukowska – czas 22,07 s

III miejsce – Kinga Ternik – czas 23,06 s

 

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Jakub Olejniczak – 290 cm

II miejsce – Mikołaj Antczak – 260 cm

III miejsce – Mateusz Sosulski – 190 cm

 

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Natalia Soloch – 179 cm

II miejsce – Kinga Ternik – 166 cm

III miejsce – Ula Kocierz – 144 cm

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV - VI

Bieg na 200 m chłopcy

I miejsce – Denis Dudek – czas 31,90 s

II miejsce – Łukasz Biela – czas 32,38 s

III miejsce – Jakub Soloch – czas 35,51 s

 

Bieg na 200 m dziewczęta

I miejsce – Natalia Zatorska – czas 28,82

II miejsce – Ola Janusz – czas 30,00 s

III miejsce – Iwona Liber – czas 39,97 s

 

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Jakub Soloch – 349 cm

II miejsce – Daniel Hund – 346 cm

III miejsce – Denis Dudek – 334 cm

 

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Ola Janusz – 330 cm

II miejsce – Iwona Liber – 273 cm

III miejsce – Kornelia Kalisz – 187 cm

 

Rzut piłeczką palantową chłopcy

I miejsce – Łukasz Biela – 41,00 m

II miejsce – Mateusz Dejewski – 20,00 m

 

Rzut piłeczką palantową dziewczęta

I miejsce – Natalia Zatorska – 31,50 m

II miejsce – Maja Kimla – 13,00 m

 

SZKOŁA GIMNAZJALNA

Bieg na 400 m chłopcy

I miejsce – Piotr Hajdas – czas 1.01,41 s

II miejsce – Mateusz Jemielewski – czas 1.09,12 s

III miejsce – Mariusz Woźniak – czas 1.13,78 s

 

Bieg na 400 m dziewczęta

I miejsce – Natalia Łęska – czas 1.19,84 s

II miejsce – Małgorzata Kocierz – czas 1.21,18 s

III miejsce – Alicja Tomaszewska – czas 1.22,44 s

 

Skok w dal chłopcy

I miejsce – Piotr Hajdas – 444 cm

II miejsce – Mateusz Jemielewski – 401 cm

III miejsce – Krystian Jemielewski – 385 cm

 

Skok w dal dziewczęta

I miejsce – Małgorzata Kocierz – 352 cm

II miejsce – Alicja Tomaszewska – 315 cm

III miejsce – Wiktoria Bagrowska – 272 cm

 

Rzut piłeczką palantową chłopcy

I miejsce – Piotr Hajdas – 51,00 m

II miejsce ex aequo – Mateusz Jemielewski, Krystian Jemielewski – 48,00 m

III miejsce – Mariusz Woźniak – 41,50 cm

 

Rzut piłeczką palantową dziewczęta

I miejsce – Natalia Łęska – 35,00 m

 

 

image image

image

 

 Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze które wręczali: Z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej, Zofia Kajling–Rudzka oraz Kierownik Nyskiego Ośrodka Rekreacji, Jan Taramina.

 

Były to pierwsze zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2015”. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia.

 

Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack.  

Informacja - Nyski Ośrodek Rekreacji

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)