Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 24 czerwiec 2015 21:11

Lato w Gminie Nysa 2015 - program wydarzeń

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Jak zwykle wiele atrakcji w ramach "Lata w Gminie Nysa" przygotowały placówki kultury, sportu i rekreacji. Turyści oraz mieszkańcy gminy, w tym dzieci i młodzież, mogą wziąć udział w wielu imprezach plenerowych, a także w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych...

imageNocne zwiedzanie miasta z przewodnikami z Informacji Turystycznej, koncerty w ramach Wakacyjnego Kursu Big-Bandów, III zlot nysek, Jarmark Jakubowy, czwartki lekkoatletyczne - to tylko niektóre z licznych propozycji. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez na plakacie (do pobrania z załącznika). 

 

„Lato w Gminie Nysa 2015”

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna- Oddział Dziecięcy 29.06-28.08.2015 r.

Program zajęć:

29.06 – 3.07.15

godz. 10.00 „Turniej gier planszowych”.

godz. 12.00 „Letnia łąka” – prace z bibuły (w grupach).

6 – 10.07.15

godz. 10.00 Konkurs układania puzzli.

godz. 12.00 „W lesie” – prace z bibuły (w grupach).

13-17.07.15

godz. 10.00 „Bawimy się w iluzjonistę”.

godz. 12.00 Zajęcia plastyczne – prace z surowców wtórnych.

20-24.07.15

godz. 10.00 „Bawimy się w iluzjonistę”.

godz. 12.00 Zajęcia plastyczne – prace z surowców wtórnych.

27-31.07.15

godz. 10.00 „Akademia rysowania”.

godz. 12.00 „Szlakiem podań i legend” – zajęcia literacko-plastyczne.

3-7.08.15

godz. 10.00 „Obrazki z suszonych kwiatów” – zajęcia plastyczne.

godz. 12.00 „Szlakiem podań i legend” – zajęcia literacko-plastyczne.

10-14.08.15

godz. 10.00 „Decoupage” - zajęcia plastyczne.

godz. 12.00 „Szlakiem podań i legend” – zajęcia literacko-plastyczne.

17-21.08.15

godz. 10.00 „Origami płaskie” – zajęcia plastyczne.

godz. 12.00 „Szlakiem podań i legend” – zajęcia literacko-plastyczne.

24-28.08.15

godz. 10.00 Kolorowanki, zagadki, rebusy, łamigłówki.

 

Wakacyjne zajęcia przeznaczone są dla dzieci od II klasy szkoły podstawowej.

  

Filia Nr 3 – ul. Bolesława Prusa 14

Zajęcia wakacyjne odbywają się w terminie: 13.07 – 07.08.2015 oraz 24 – 31.08.2015 r. w godz. 10.00 – 13.00

 

KONKURSY:                                                                                                                                         

- Moje najmilsze wspomnienia z wakacji – konkurs plastyczny dla młodszych dzieci

- Konkurs rysunkowy – ilustracja do ulubionej książki

ZAJĘCIA PLASTYCZNE:                                                

- Malujemy odlewy z gipsu (zwierzątka, kwiaty, broszki).

- Tajemniczy ogród (figurki i owady z plasteliny, bibułkowe rośliny i nie tylko).

- Rysuję dzikie zwierzęta.

- Wyklejanie jesiennych witraży bibułką i samoprzylepnym papierem.

- Oryginalne  zaproszenia na różne okazje.

- Zagadki, rebusy, krzyżówki dla młodszych i starszych.

- Balonowe stwory.

- Fantazyjne rybki ze styropianu, cekinów  i bibułki.

W każdy wtorek prace na dowolny temat.                           

W CZASIE WOLNYM                                                    

Gry  planszowe, układanie puzzli, korzystanie z Internetu, robienie zakładek dla najmłodszych w kształcie owoców, misiów, serduszek itd.

Filia Nr 4 ul. Wandy Pawlik 8a

3 - 7.08.2015 r. - „BARWNE KWIATY” – wyklejanie wzorów kwiatów różnymi przyprawami i nasionami.

10 – 14.08.2015 r. - „MOZAIKOWE MOTYLE” – zabawa twórcza, wyklejanie szablonów motyli ziarnami i pestkami.

17 – 21.08.2015 r. - „WAZONY Z RECYKLINGU”- zdobienie różnego rodzaju butelek i słoików za pomocą sznurka jutowego, kolorowej włóczki, rafii, elementów dekoracyjnych.

24 – 28.08.2015 r. - „PAPIEROWE CUDAWIANKI” –  prace plastycznewykonywane techniką Quillingu - ozdobnego zwijania pasków papieru.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Oprócz zajęć plastycznych placówka zaprasza do skorzystania z bezpłatnego Internetu, gier zabaw edukacyjnych i planszowych

 

Filia w Białej Nyskiej

Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku po piątku od godz. 12.00-18.00

pod hasłem: „WAKACYJNE ROZMAITOŚCI – BIBLIOTECZNE MOŻLIWOŚCI”

 

29.06 - 03.07.2015

  1. ,,MIESZKAŃCY ŁĄKI” - przestrzenne prace plastyczne
  2. ,,NAKRĘTKOWE WYMYŚLANKI” – prace plastyczne z wykorzystaniem nakrętek

06 - 10.07.2015

  1. ,,ZACHOWAĆ UROKI  LATA W PAPIEROWYCH KWIATACH” – kwiaty z kolorowego papieru, włóczki, sznurka i innych materiałów
  2. ,,LETNIE KOLOROWANIE” –  konkurs plastyczny

13 - 17.07.2015

  1. ,,SPRAWNE RĘCE”- lepienie z plasteliny (owoców , zwierząt itp.)
  2. „BAJKOWY KONCERT ŻYCZEŃ” - słuchanie i czytanie wybranych bajek przez dzieci

20 - 24.07.2015

  1. ,,KOLORY LATA”- uwieńczenie barw lata poprzez wykonanie kolorowych motyli.
  2. ,, ZGADNIJ JAKIE TO ZWIERZĘ” - kalambury

17 - 27.08.2015

  1. „PRZEZ ROZRYWKĘ DO WIEDZY”- gry i zabawy edukacyjne
  2. „ZABAWA Z MYSZKĄ” - zajęcia komputerowe
  3. „KTO ZAGADKĘ ZGADNIE, TEGO NUDA NIE DOPADNIE”- rozwiązywanie rebusów, quizów, zagadek.

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych zajęciach.

28.08 odbędzie się zakończenie wakacji oraz nagrodzenie najaktywniejszych uczestników wakacyjnych zajęć.

Filia w Goświnowicach

„Lato czeka – czeka biblioteka”

Terminy zajęć wakacyjnych: 01 - 10.07 oraz 03 – 28.08 w godz. 13.00 – 17.00 i w poniedziałki od 9.00 - 13.00

 01 – 10.07.2015 r.

- "Dzieci czytają dzieciom" – głośne czytanie wybranych fragmentów literatury dziecięcej i wybór Mistrza Głośnego Czytania

- „Wakacje u Mikołajka” - zajęcia plastyczno-techniczne w oparciu o tekst literacki

03 – 07.08.2015 r.

- ,,W krainie zagadek czyli wierszowane zgadywanki” – nauka poprzez zabawę: zagadki, quizy, krzyżówki, rebusy i gry, które rozwijają umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i wyobraźnię

- „Emotikonki” – plastelinowe wyklejanki

10 - 14.08.2015 r.

 - „Łatwo zacząć, trudniej skończyć” – rozmowa na temat narkotyków, papierosów, Internetu – zajęcia biblioterapeutyczne, zajęcia plastyczno-techniczne

- „Podróż po świecie i podróż w świat książek” - spotkania z bohaterami bajek dla dzieci – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kolorowego papieru

17 – 21.08.2015 r.

- „Nysa – tu mieszkam” – poznajemy historię, zabytki i najważniejsze symbole naszego miasta, zajęcia literackie i plastyczne

- „Łamańce językowe” – wspólne ćwiczenie poprawnej wymowy i dykcji służące poszerzaniu słownictwa

24 – 28.08.2015

- „Dobrze widzi się tylko sercem”- zajęcia literacko-plastyczne na motywach baśniowej opowieści „Mały Książę”

- „Zakurzone wiersze”- konkurs recytatorski dla dzieci

- ,,Wakacyjne Rozgrywki” – gry i zabawy edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem gier planszowych, puzzli i Internetu (ze zwróceniem szczególnej uwagi na strony bezpieczne dla dzieci:www.sieciaki.pl, planetaenergii.pl, naukadladzieci.net). Zadania z wylosowanych dziedzin wiedzy, zawody w układaniu puzzli na czas oraz kolorowanki dla najmłodszych - codziennie w godzinach pracy biblioteki

W dniu 28.08.2015r. odbędzie się podsumowanie zajęć wakacyjnych a na uczestników czeka słodki poczęstunek oraz nagrody.

 

 

Filia w Hajdukach Nyskich

„DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO”

Zajęcia w godz.12.00 - 18.00, w terminie: 01 - 31.07.2015

- Konkursy rysunkowe - pn. „Kolory lata”, „Mój ulubiony bohater bajkowy”

- Warsztaty plastyczne - (zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych materiałów)

- Głośne czytanie  - pn. „W krainie leśnych przygód”

- Zabawy na wesoło - (zagadki, rebusy, gry i zabawy stolikowe)

- Gry i  zabawy na świeżym powietrzu  (plac zabaw, poszukiwanie skarbu)

- Podsumowanie wakacji - 31.07.2015r., (wręczenie nagród, słodki poczęstunek dla uczestników)

Filia w Kopernikach

  1. „JESTEM SPRAWNY”- konkurencje sportowe oraz zabawy podwórkowe stare i nowe/gry w gumę, klasy, skakanka, hula-hop 17.08.2015
  2. ,,TYDZIEŃ  EKOLOGICZNY” - zabawy, prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów ekologicznych 18 - 21.08.2015
    1. Rewia mody  - konkurs na najciekawszy ekologiczny strój zaprojektowany przez siebie

3.   TYDZIEŃ Z LEGENDĄ – „Opolskie legendy i bajki” 24 - 27.08.2015

                - głośne czytanie

                - zajęcia plastyczne  związane z głośnym czytaniem

28.08.2015 - PODSUMOWANIE ZAJĘĆ ORAZ ROZDANIE NAGRÓD UCZESTNIKOM ZAJĘĆ

Filia w Kubicach

„WAKACJE W BIBLIOTECE”

Codziennie w godzinach otwarcia biblioteki gry i zabawy stolikowe (gry planszowe, puzzle, układanki, gry karciane, rysunek dowolny – rozwijanie motoryki małej, logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji uwagi).

Dnia 03.07.2015r

1. „Noc w bibliotece”: spotkanie integracyjne z okazji rozpoczęcia wakacji połączone z noclegiem w świetlicy wiejskiej.

Spotkanie  zorganizowanie z pomocą Rady Sołeckiej oraz pani Sołtys.

W spotkaniu udział wezmą uczniowie szkoły podstawowej.

Spotkanie połączone z kolacją oraz śniadaniem.

Przebieg spotkania:

  • Gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu oraz na terenie obiektu,
  • Wspólny posiłek,
  • Kalambury: podział na drużyny,
  • Głośne czytanie utworów z książki pt. „Skarbnica bajek” R.A.F. Scriba

 

Poniedziałki w godz. 15.00-17.00

2. „Z książką za pan brat”- promowanie ciekawych pozycji książkowych w ramach zajęć:

  • „Czytanie na polanie”: zajęcia na świeżym powietrzu (teren wokół budynku biblioteki),
  •  „Nasze ulubione lektury szkolne” wykorzystanie poznanych lektur szkolnych, bajek, wierszy do tworzenia wspólnego repetytorium przez uczestników zajęć (ilustracje oraz streszczenie utworu),

 

Wtorki w godz. 15.00-17.00

3. „Zostań małym autorem”:  tworzenie własnej książki, bajki, komiksu: zwrócenie uwagi  na treść utworu oraz szatę graficzną,

 

Środy w godz. 15.00-17.00

4. „Umysł trenuję od myślenia się nie wymiguję”: łamigłówki, rebusy, zagadki, gry i zabawy logiczne


Czwartki i piątki w godz. 15.00-17.00

5. Konkursy wakacyjne:

  •  „Wakacyjne szaleństwo” wykorzystanie materiałów ze środowiska przyrodniczego oraz materiałów wtórnych : piasek, słoma, siano, kwiaty, kolorowych makaronów, ryżu, kasz, materiałów ze środowiska przyrodniczego oraz materiałów wtórnych.
  • „Zakręcone Eko –pudełka – z byle czego coś pięknego”- tworzenie prac plastyczno – technicznych z wykorzystaniem  pudełek tekturowych  oraz materiałów recyklingowych.

 

Dnia 31.08.2015r

Podsumowanie „Wakacji w bibliotece 2015”  - słodki poczęstunek wręczenie „nagród – upominków” dla najaktywniejszych uczestników zajęć, rozstrzygnięcie konkursów:
- ,,Wakacyjne szaleństwo”

- „Zakręcone Eko –pudełka – z byle czego coś pięknego”


Od 17.08.2015 do 28.08.2015  Biblioteka będzie nieczynna.

 

 

Filia w Lipowej 

„WAKACJE NIE TYLKO Z KSIĄŻKĄ”

Zajęcia odbywają się od  1.07 do 7.08.2015 r., w godz. 12.00 -18.00

1. „JAK TO ZROBIĆ?” - warsztaty plastyczne

2. ORIGAMI DLA MAŁYCH RĄCZEK

3. „JA CZYTAM TY RYSUJESZ” - zajęcia plastyczne

4. DECOUPAGE - wykonanie różnych prac

5. „MAM POMYSŁ” - wykonanie prac z różnych materiałów

6. „JEDEN RYSUJE DRUGI ZGADUJE” – zgaduj-zgadula

7. UKŁADANIE PUZZLI

8. GRY PLANSZOWE - turniej

9. GRY KOMPUTEROWE

7.08.2015 r. godz.15.00 ZAKOŃCZENIE, WRĘCZENIE NAGRÓD, SŁODKOŚCI.

 

 

Filia w Wierzbięcicach

29.06 – 07.07. - Wachlarze z plastikowych widelczyków, kolorowych wstążek i różnych drobiazgów

08 – 14.07. -  Kaktusy z buteleczek po jogurtach, plasteliny i sosnowych igieł

15 - 17.07  i  10 - 14.08. - Węże z gałązek, plasteliny i cekinów

17 – 21.08. - Potworki z jednorazowych gumowych rękawiczek

24 – 28.08. - Papugi – wyklejamy papierem, oklejamy piórkami i bibułą wydrukowane obrazki papużek

Ponadto kolorowanki, rebusy, krzyżówki z komputera i książek. Układanie puzzli, gry planszowe. Na zakończenie ocena prac, nagrody i słodka biesiada.

Wykonane prace są eksponowane w bibliotece.

 

 

Filia w Złotogłowicach

W 2015 roku biblioteka w Złotogłowicach proponuje dzieciom cykl zajęć plastycznych. Będą to prace o różnej tematyce, wykonywane różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy zajęć będą je przygotowywać indywidualnie i grupowo. Zajęcia odbywać się będą pięć razy w tygodniu od godz. 14.00 do 17.00. Do dyspozycji będą również gry planszowe, gry komputerowe, puzzle, kolorowanki.

06 - 10.07. - Kwiaty z papieru i bibuły.

13 - 17.07. - Papierowa biżuteria.

20 - 24.07. - Wachlarze.

27 - 31.07. - Różnorodności z materiałów wtórnych.    

03 - 07.08. - Pudełka z papierowej wikliny.

10 - 14.08. - Kolorowe motyle.

25 - 28.08. - Kolaż.         

 

 

NYSKI DOM KULTURY

18-19.07.2015 r – Weekend z Piosenką Francuską – Koncert na Dziedzińcu Muzeum

18.07. godz. 20:30 - Yaga Kowalik

19.07. godz. 20:30 – Ola Maurer

24.07.2015 r. godz. 19:00 – Koncert w ramach II Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

7-9.08.2015 r. - Letni Festiwal NDK - Fort Wodny w Nysie

07.08. godz. 18:00 - ROCK DAY

08.08. godz. 17:00 - Hip-Hop DAY

09.08. godz. 18:00 - Reggae DAY

           

 

BASTION ŚW. JADWIGI – BIURO INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

04.07. godz. 21:00 – „NYSA NOCĄ”, Nocne zwiedzanie Miasta Nysy,

10.07. godz. 17:00 wykład z cyklu ”HISTORIA LOKALNA”-  „Nyskie Madonny”,

15.07. godz. 9:00 wycieczka – Księstwo Nyskie po Polskiej Stronie. Start - Bastion św. Jadwigi,  

18.07. godz. 21:00 – „NYSA NOCĄ”, Nocne zwiedzanie Twierdzy Nysa,

24.07. godz. 17:00 wykład z cyklu „HISTORIA LOKALNA”– „Nysa 1945”

07.08. godz. 17:00 wykład z cyklu „HISTORIA LOKALNA”- „Nysa – ciekawostki nyskich szlaków turystycznych”

12.08. godz. 9:00 wycieczka – Księstwo Nyskie po Czeskiej Stronie. Start - Bastion św. Jadwigi,

15.08. godz. 18:00 – Bastion św. Jadwigi, Koncert Tańców Dworskich i Ludowych - Widowisko Cracovia Danza

21.08. godz. 17:00 wykład - wykład z cyklu „HISTORIA LOKALNA”– „Zapomniane uzdrowiska Nyskie”,

12-13.08. godz. 8:00 - 16:00 – Film historyczny o Nysie „Lapidarium Opolskie” Leszka Myczki w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015,

19-20.08. godz. 8:00 - 16:00 - Film historyczny o Nysie „Lapidarium Opolskie” Leszka Myczki w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015,

MUZEUM W NYSIE

05.07. godz. 20:45 KONCERT WYKŁADOWCÓW XVI Wakacyjnego Kursu Big-Bandów

07.07. godz. 18:00 KONCERT FINAŁOWY XVI Wakacyjnego Kursu Big-Bandów

08.07. godz. 16:00 Pokaz szkliwienia i wypału ceramiki

16.07. godz. 19:00 Koncert w ramach „II Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej”

28.08. godz. 18:00 Wernisaż wystawy malarstwa Marii Woldenberg-Kluzy   

 

 

PIELGRZYMKI

5.07., godz.  7:00 Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium w Bardzie Śląskim. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                  

10-11.07., godz.  7:00 Pielgrzymka rowerowa na Jasna Górę. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                      

12-19.07. godz. 7:00 Europejski Zlot Turystów Rowerowych w Żółkwi k. Lwowa. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                  

25-26.07. godz. 9.00 - Pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba (Głuchołazy-Biskupów, Biskupów-Nysa) 40 km. Zbiórka: Informacja Turystyczna „Camino Nysa”, ul Bracka 18

26.07. godz. 10:00 Pielgrzymka rowerowa do Św. Benedykta w Biskupowie. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                  

02.08. godz. 9.00 - Pielgrzymka rowerowa do kościoła pielgrzymkowego w Mroczkowie – Skoroszyce. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela          

23.08. godz. 9:00 Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela

29.08. godz. 9:00 Pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba, odcinek Skoroszyce-Nysa (30 km). Zbiórka: Informacja Turystyczna „Camino Nysa”, ul Bracka 18

30.09. godz. 9:00 Wycieczka Rowerowa „Szlakiem Martyrologii” do Łambinowic. Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                           

           

IMPREZY – według odrębnego programu:

01-07.07.2015 r. – „XVI Wakacyjny kurs big – bandów”

11.07.2015 r. godz. 17:00 – Jezioro Nyskie, Plaża NOR - VI Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim

11.07.2015 r. godz. 14:00 – 22:00 – Pałac w Siestrzechowicach – „Święto Nietoperza – Powrót Króla”

15–19.07.2015r. – Jezioro Nyskie -Euro Finały IJSBA - Wyścigi skuterów wodnych, rozpoczęcie 15.07. godz.10:00

18-19.07.2015r. godz. 12:00 – „III Zlot Nysek”, teren NOR, wjazd od strony Głębinowa

25.07.2015 r. godz. 17:00 Fort II – „Dni Twierdzy Nysa” – Widowisko Batalistyczne

26.07.2015 r. – Rynek – „Jarmark Jakubowy”

26.07.2015 r. godz. 11.00 – 16.00,fosa wokół Fortu Wodnego lub Staw Łabędzi– „Kajakowe harce wokół Fortu Wodnego”

08.08.2015 r. „Obchody 175. rocznicy urodzin Johannesa Hellmanna”

12:00 – składanie wieńców – cmentarz Jerozolimski

14:00 – konferencja popularnonaukowa – Muzeum

18:00 – Msza Św. i koncert - Utwór na marimbę i fortepian wykona kompozytor utworu – dr hab. Tomasz Sobaniec – perkusista Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz dr hab. Sławomir Cierpik - pianista Akademii Muzycznej w Krakowie - Kościół pw. Św. Piotra i Pawła

8-9.08.2015r. – XI Klubowy Spływ KTP „Szarotka” – „Nysa Kłodzka 2015”  -  z Nysy do Skorogoszczy

22-23.08.2015r. godz.12:00 – Piknik Miejski z koncertami, Park Miejski

29.08.2015r. godz. 13:00 – Przełęk – „Dożynki Gminne”

 

LATO W SOŁECTWACH

Wyszków Śląski

Plac przy świetlicy wiejskiej

04.07, godz. 17.00 – Biesiada Rodzinna

Jędrzychów

Parking obok świetlicy

22.07, godz. 18:00 – Dożynki Wiejskie

Domaszkowice

Boisko sportowe

01.08. – Festyn „Wakacje na wsi”

22.08. – Dożynki Wiejskie

Koperniki

Plac przy Wiejskim Centrum Kultury

01.08, godz. 18:00 – Festyn Rodzinny

Kępnica

Plac przy świetlicy wiejskiej

14-16.08, godz. 15:00 – „Dni Słonecznika w Sołectwie Kępnica”

Morów

Plac przy świetlicy wiejskiej

14.08., godz. 18:00 – Biesiada Sołecka

Siestrzechowice

Boisko sportowe

15.08, godz. 16:00 – Biesiada Rodzinna

Lipowa

23.08, godz. 12:00 – Dożynki Wiejskie

Hajduki Nyskie

Plac przy byłej szkole

08.08. godz. 15:00 – „Święto Gruszy 2015”

 

ORGANIZACJA PÓŁKOLONII

  • 29.06 – 10.07 – 2 turnusy po 5 dni - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie                           
  • 27.07 – 07.08 – 2 turnusy po 5 dni - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie                            
  • 29.06 – 10.07 – 2 turnusy po 5 dni Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie                            
  • 29.06 – 10.07 – 2 turnusy po 5 dni Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie                          
  • 13.06 – 24.07 – 2 turnusy po 5 dni Zespół Szkół Sportowych                                   
  • 29.06 – 03.07 PSP Stowarzyszenia Wsi Przełęk
  • 17.08 – 28.08 Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Goświnowice    
  • 01.07  07.07 oraz 13 - 24.07.  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska     
  • 26.06 – 10.08 Stowarzyszenie Nasza Lipowa
  • 10.07  21.07 PSP Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Domaszkowice

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA PRZY OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W NYSIE

„Aktywne lato, co Wy na to? Lato w Świetlicy Środowiskowej”

W miesiącach lipiec – sierpień świetlica pracuje w godzinach od 10.00 do 15.00

Kreatywne poniedziałki:

- gry i zabawy edukacyjne i konstrukcyjne,

- konstruowanie rozgrywek umysłowych w rozwijaniu kreatywności językowej dla dzieci i młodzieży: zagadki, rebusy, łamigłówki o tematyce wakacyjnej,

- Warsztaty balonowe,

- Jestem artystą- maluję farbami,

- Warsztaty plastyczne:

* praca pt: „Nysa- moje miasto”- wykonanie makiety,

* plastelinowe obrazki,

* origami,

* wakacyjne magnesy,

* wakacyjne gniotki,

- zajęcia muzyczne:

* nauka piosenek oraz pląsów wakacyjnych,

* gra na wybranych instrumentach (grzechotki, tamburyna, cymbałki, bębny),

* Moja wakacyjna piosenka- konkurs.

 

Sportowe wtorki:

- ruch i zabawa, zajęcia ruchowe- gry i zabawy podwórkowe,

- Zawody sportowe (piłka nożna, dwa ognie, koszykówka),

- wyścigi rzędów.

Filmowe środy:

- oglądanie ciekawych bajek i filmów,

- quizy i zagadki na temat obejrzanych bajek,

- malowanie bohaterów bajek,

- tworzenie plakatów techniką kolarzu na podstawie oglądanych bajek.

Wycieczkowe czwartki:

- Wycieczka do parku i tworzenie obrazków pt: „Cuda Natury”,

- Wycieczka do parku w „poszukiwaniu leśnych skarbów”,

- Spacer po okolicy,

- Gra terenowa: „Na wyspie z Piratami”,

- Gra terenowa/ warsztat pt: „Nie ryzykuj- zrezygnuj z drogi do uzależnienia”

MOTYW GRY: - profilaktyczne zapobieganie uzależnieniom;

Aktywne piątki:

- Gry i zabawy z chustą animacyjną na podwórku,

- Gry i zabawy stolikowe- turniej z nagrodami,

- Karaoke,

- Dyskoteka

- Spotkania z ciekawymi osobami:

1) Z pielęgniarką: pogadanka na temat zdrowego stylu życia,

2) Z policjantem/terapeutą: pogadanka na temat bezpieczeństwa,

 

NYSKI OŚRODEK REKREACJI

Stadion Miejski, ul. Kraszewskiego 

9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia, godz. 10.00 - Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego -„CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE” - konkurencje sportowo -rekreacyjne dla przedszkolaków, konkurencje lekkoatletyczne dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów

29.08, godz. 9.00, - „Deblowe Mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym”

 

Jezioro Nyskie, Skorochów

16.08,  godz. 11.00 – Zawody motorowodne o Złotą Śrubę Jeziora Nyskiego

22-23.08, godz. 12.00  - Regaty Żeglarskie o „Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego”

       

Kąpielisko Miejskie, ul. Ujejskiego

4.07, godz. 13.00 – Wybory „Miss Plaży 2015”

22.08, godz. 9.00 – „Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn im. Jakuba Zagai”

        

Boisko Orlik, ul. Kordeckiego

lipiec - sierpień – „Turniej dzikich drużyn dziewcząt i chłopców w piłce nożnej i koszykówce” – według odrębnego harmonogramu, Podsumowanie turnieju – 31 sierpnia o godz. 10.00

 

„POLICJA DZIECIOM 2015” – XXV edycja

Fundacja „Pro Lege”, Komenda Powiatowa Policji w Nysie

- lipiec - turnieje piłki nożnej dla dzieci

- Informacje i zapisy drużyn w Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie 
przy ul. Armii Krajowej, pok. 111

 

NYSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

lipiec – sierpień - „Aktywność sportowa hartuje i wychowuje młodych ludzi”  - zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 10 – 16 lat głównie z zakresu piłki nożnej oraz dodatkowo udział w rozgrywkach „Pro Lege” w okresie wakacji.

Boisko Wielofunkcyjne SP 3 Nysa, ul. Krawiecka

I grupa - poniedziałek  - 16.00 – 17.30

II grupa - poniedziałek – 17.45 – 19.15

Stadion Miejski, ul. Kraszewskiego

I grupa - środa - 16.00 – 17.30

II grupa - środa – 17.45 – 19.15

Orlik lub boisko przy ul. Brodzińskiego

I grupa - piątek  - 18.00 – 19.30

II grupa -piątek – 19.45 – 21.00

POZOSTAŁE IMPREZY SPORTOWE

Strzelnica sportowa, ul. Poniatowskiego 3

od 2 – 30.07 w każdy czwartek w godz. 10.00  – 13.00 –„Czwartki strzeleckie” - zajęcia dla młodzieży z zakresu strzelectwa sportowego  

 

Boisko szkolne ZSO „Carolinum”, ul. Sobieskiego 2od 1 – 29.07  w każdą środę w godz. 10.00 – 13.00 – „Łucznicze środy strzeleckie” - zajęcia łucznicze dla dzieci i młodzieży

Hala sportowa AZS PWSZ w Nysie, ul. Otmuchowska

25.07 – 8.08 – „Międzynarodowy Festiwal Tenisa Stołowego”

 

Boisko Sportowe w Niwnicy

15.08, godz. 15.00 - „Turniej Piłkarski z okazji Dnia Piłkarza” o Puchar Burmistrza Nysy

 

Zespół Szkół Sportowych w Nysie, ul. Bramy Grodkowskiej

Uczniowski Klub Sportowy „Plejada”

29.08, godz. 10.00 – Otwarty turniej hokeja na trawie pn. „Babie lato”

Bulodrom, ul. Poniatowskiego 4

Nyski Klub Petanque

11 – 12.07, godz. 10.00 – Finał Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Juniorów w Petanque

Godziny otwarcia obiektów w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2015r.

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ – Bastion św. Jadwigi, ul. Piastowska 19 
(tel. 77 4334971, 602 654 128)

poniedziałek – niedziela – 8:00 – 16:00

BIURO NYSKIEJ DROGI ŚW. JAKUBA – ul. Bracka 18

(tel. 77 448 46 70, 537 222 205)

poniedziałek – piątek – 10:00-16:00

MUZEUM W NYSIE – ul. Biskupa Jarosława 11

(tel. 77 433 20 83)

poniedziałek - nieczynne dla zwiedzających

wtorek, czwartek, piątek - 9.00-15.00

środa - 9.00 - 17.30

sobota, niedziela - 10.00-15.00

bilet wstępu 10 zł, ulgowy 7 zł, w środę wstęp bezpłatny

FORT NR II – były poligon wojskowy, ul. Orląt Lwowskich

środa – niedziela – 11:00 – 17:00

bilet wstępu 5 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie

SKARBIEC ŚW. JAKUBA W DZWONNICY – Plac Katedralny

po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – 609 064 720

WIEŻA CIŚNIEŃ – ul. Obrońców Tobruku

poniedziałek – piątek – 12:00 – 18:00

sobota – niedziela – 10:00 – 18:00

WIEŻA WIDOKOWA – RYNEK

poniedziałek – niedziela – 8:00 – 20:00

bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 2,5 zł

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Stadion Miejski ul. Kraszewskiego: 7:00 – 21:00

Jezioro Nyskie: 10:00 – 18:00

Cennik: 5 zł/godz.; 35 zł/dzień: 30 zł/ następny dzień

Godziny pracy obiektów NOR (lipiec – sierpień):

  1. Ośrodek nad Jeziorem Nyskim – 10:00 – 18:00
  2. Wypożyczalnia sprzętu pływającego – 10:00 – 18:00
  3. Kąpielisko Miejskie przy ul. Ujejskiego – 10:00 – 19:00
  4. Skatepark – 9:00 – 22:00
  5. Korty Tenisowe – 8:00 – 21:00
  6. Kryta Pływalnia – 13:00 – 21:00 – czynna od 25 lipca
  7. Boisko Orlik – 10:00 – 21:00

 grafika

 

 Kopiuj plakat w pełnej wielkości>> [11.6 MB]

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)