Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

UKS Biała Nyska na spotkaniu z Reprezentacją Polski

Drużyna UKS Biała Nyska w nagrodę za zwycięstwo w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spędziła w Warszawie 4 dni towarzysząc Reprezentacji Polski przed eliminacyjnym meczem Polska – Gruzja!...

Drużyna dziewcząt z opolskiego UKS Biała Nyska w nagrodę za zwycięstwo w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spędziła, wraz z innymi mistrzami, w Warszawie 4 dni towarzysząc Reprezentacji Polski przed eliminacyjnym meczem Polska – Gruzja. W ekskluzywnym czwartkowym spotkaniu udział wzięła cała Reprezentacja Polski ze sztabem oraz trenerem Nawałką i Zbigniewem Bońkiem.

Kadrowicze na stojąco, oklaskami przywitali każdą zwycięską drużynę Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podczas spotkania zwycięzcy Turnieju mogli porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie wspólne zdjęcia oraz zdobyć autograf swoich idoli. Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak odpowiadali na pytania dziewcząt i chłopców opowiadając o swoich początkach i piłkarskich przeżyciach. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę koszulkę Reprezentacji Polski, na której podpisywali się wszyscy kadrowicze.

 

image

 

 Wycieczka po Stadionie Narodowym i wizyta na treningu Reprezentacji

 

Drugiego dnia, na obiekcie KS Zwar, gdzie przed meczem Polska-Gruzja trenowała Reprezentacja Polski dziewczęta i chłopcy odbyli specjalną sesję treningową z trenerami drużyn młodzieżowych z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas treningu dzieci otrzymały indywidualne wskazówki dotyczące dalszego piłkarskiego rozwoju. Tego dnia dzieci odbyły również wyjątkową wycieczkę po Stadionie Narodowym, której przewodnikiem był wybitny dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. Zwycięzcy Turnieju zobaczyli m.in. szatnię Reprezentacji, centrum prasowe, najważniejsze i największe loże oraz stadionową kaplicę. Na zakończenie Stefan Szczepłek zaprezentował unikalne pamiątki piłkarskie – koszulki, buty piłkarskie i piłki, których nie zobaczymy w żadnym muzeum. Zwieńczeniem dnia była wizyta na oficjalnym przedmeczowym treningu Reprezentacji Polski, który odbył się na Stadionie Narodowym. Ostatnie przygotowania do meczu z Gruzją mogli podpatrywać tylko zdobywcy tegorocznego Pucharu Tymbarku, ponieważ trening był zamknięty dla mediów i kibiców.

 

image

 

Mecz Polska-Gruzja

 

W sobotę na zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” czekała główna atrakcja wyjazdu, czyli mecz Polska-Gruzja. Fantastyczna atmosfera na trybunach, niezwykłe boiskowe emocje oraz 4 piękne gole, które dały zwycięstwo Reprezentacji Polski sprawiły, że dla dziewcząt i chłopców był to wieczór którego nie zaponą do końca życia. Wyjątkowej urody gol strzelony przez Arkadiusza Milika, który obecnie jest ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a w dzieciństwie sam grał w Turnieju, sprawił że tegoroczni zdobywcy Pucharu Tymbarku będą chcieli w przyszłości pójść śladami Arka i uwierzą, że droga z podwórka na stadion może prowadzić do gry w Reprezentacji Polski.

 

informacje i zdjęcie: Grzegorz Chmura

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech