Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 15 czerwiec 2015 20:30

Bon wychowawczy - jest sukces!

Starania Nysy, Szczecina i Związku Dużych Rodzin 3+ przyniosły efekt. Ministerstwo Pracy rozpoczęło prace związane z wprowadzeniem bonu wychowawczego!...

image

Starania Nysy, Szczecina i Związku Dużych Rodzin 3+ przyniosły efekt. Ministerstwo Pracy rozpoczęło prace związane z natychmiastowym (w ciągu trzech miesięcy) wprowadzeniem bonu wychowawczego do ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Oznacza to, że od wypłacanych bonów rodzice nie będą musieli odprowadzać podatku dochodowego. Przypomnijmy, że już od początku 2016 r. wypłata bonów rusza w naszym mieście i gminie.

 

Ze statystyk wynika, że Nysian nie stać na więcej niż jedno dziecko dlatego wprowadzenie takiego bonu jest szansą na zwiększenie dzietności polskich rodzin, to także szansa na większą aktywność zawodową na poziomie lokalnym, wreszcie niższe koszty opieki na małymi dziećmi – to tylko niektóre zalety bonu opiekuńczo-wychowawczego.

 

- Rodzice sami by decydowali, na co te pieniądze przeznaczyć. Na ubranie czy dodatkowe zajęcia edukacyjne albo na opłacenie opiekunki - referuje Kordian Kolbiarz.

Autorem pomysłu jest Stowarzyszenie Dużych Rodzin, które od kilku lat z rosnącym powodzeniem lansuje w Polsce Kartę Dużej Rodziny, czyli system ulg dla wielodzietnych.

 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2015 21:00
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech