Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Worek medali nyskich gimnastyków

Fantastycznie  wystartowali nyscy gimnastycy w dniach 05-07.06.2015 r. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zdobywając w sumie aż 21 medali! Dziewczęta startowały w Katowicach zdobywając aż 14 medali, chłopcy w Radlinie wywalczyli 7.

W klasie III dziewcząt brązowy medal w wieloboju oraz 2 złote medale w finale ćwiczeń na poręczach i ćwiczeniach wolnych wywalczyła Weronika Olszyńska, a czwarte miejsce w wieloboju i brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych oraz  6. miejsce w finale ćwiczeń na poręczach zdobyła Maja Ziubrzyńska

image

 

W finałach klasy III uczestniczyły również Magdalena Pawlak - czwarta w finale skoku i szósta w finale na równoważni, oraz Wiktoria Pawlik - siódma w finale ćwiczeń na poręczach. W klasie młodzieżowej: Patrycja Korzeniowska – złoty medal w wieloboju, oraz złoty w finale ćwiczeń wolnych i srebrny na równoważni, Patrycja Grodzka – brązowy medal w wieloboju i dwa brązowe w finale skoków i ćwiczeń na równoważni, Jesika Persona, która była czwarta w wieloboju, zdobyła złoty medal na równoważni i srebrny w finale ćwiczeń wolnych. Weronika Raróg wywalczyła brązowy medal w finale na poręczach,  Julia Zadrożna była  3. na skokach i 4. na równoważni. W finałach na przyrządach wystąpiła również  Zuzanna Puła – 7. na równoważni i 7. na ćwiczeniach wolnych.  

 

Po starcie organizatorzy zapewnili dzieciom super zabawę w parku rozrywki oraz wspaniałe nagrody. 

image

 

 

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

chłopcy: Czezary Jaseniuk - brązowy medal w wieloboju, 3. miejsce w swoim roczniku, srebrny w finale ćwiczeń na skrzyni (podpory) i brązowy w finale ćwiczeń na drążku, Miłosz Kulpa  4. miejsce w wieloboju, brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych i brązowy w finale na skoku, Jakub Sadza 7. miejsce w wieloboju i złoty medal w finale na skoku.

W finałach na przyrządach startowali również Krzysztof  Żyrek - 8. miejsce i Michał Płaskonka, który w finałach zajął  5. i 7. miejsce.

 

Wszyscy zawodnicy to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.

 

info: Adam Łabutin

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech