Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
sobota, 06 czerwiec 2015 22:52

Szlakiem nyskich zabytków z językiem angielskim

Świetlica Środowiskowa działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Opolu-Filia Nysa oraz Kołem Naukowym Anglistów ,,Active Minds” PWSZ zorganizowała podchody pn. ,,Szlakiem nyskich zabytków z językiem angielskim”.

image image

  

Choć dzień 27 maja był raczej chłodny, jednak uczestnikom imprezy było gorąco z wrażenia. Czarownica, przystojne wampiry, rycerz i krokodyl z treserem, elfy, Tryton w damskim wydaniu. Wszyscy oni czekali na dzieci, przy wyznaczonych zabytkach. Do odgadnięcia były wskazówki w języku angielskim i polskim, więc aby móc uczestniczyć w  dalszej trasie podchodów należało np. pod Wieża Wrocławską krokodyla przekupić orzechowymi ciasteczkami, a do Pięknej Studni wrzucić pieniążka.

  image

image image
   

  

Dzieci usłyszały ciekawostki i legendy dotyczące naszego pięknego miasta i ich zabytków. Celem inicjatywy było zapoznanie dzieci z historią miasta. W podchodach brały udział  również zaproszeni goście - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

 

info: OPS Nysa

Ostatnio zmieniany niedziela, 07 czerwiec 2015 01:13
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech