Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 02 czerwiec 2015 19:29

Wędkarski Dzień Dziecka w Nysie

Tegoroczny piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielny poranek, 31 maja, nad stawem „Sekuta" w nyskim parku. Zorganizowali go Adam Marcinkowski i Tadeusz Abrahamowicz przy współudziale Pań Ewy Witkowskiej i Anny Kamińskiej, nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz działaczy wędkarskich kół z Nysy.

Zawody przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Łącznie w zawodach wzięło udział 42 dzieci. Radości co niemiara sprawiało złowienie każdej ryby, a że zdarzały się nawet kilkukilogramowe  to postronnemu obserwatorowi trudno było uwierzyć, że łowią je prawdziwie początkujący adepci wędkarstwa. Samo wędkowanie to dopiero początek niespodzianek jakie dzieciom zafundowali organizatorzy. Bardziej zmęczeni już w trakcie zawodów mogli posilić się kiełbaską z grilla, a tuż po zawodach i ogłoszeniu wyników na wszystkich bez wyjątku czekały wspaniałe nagrody. Impreza na tyle udana, że organizatorzy już dzisiaj zapowiedzieli, że kolejne dziecięce zawody odbędą się jeszcze w tym roku.

 

image image
image image
image image

 

 

W grupie młodszej zwyciężył Łukasz Tyczyński - 4130 przed Kacprem Kopycińskim - 3460 i Rafałem Kornilukiem- 2770. W grupie starszej najlepszy wynik osiągnął Kornel Dereń - 5920. Kolejne miejsca zajęli Iga Gołębiowska - 4300 i Krzysztof Kozik - 2800.

 

 

image   image  
 image  image

 image

 

 

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech