Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka

29 maja na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się „Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka” zorganizowane przez Urząd Miejski w Nysie. Współorganizatorem zawodów był Nyski Szkolny Związek Sportowy i Nyski Ośrodek Rekreacji.

W zawodach uczestniczyli uczniowie klas I-III z gminnych szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiła się również reprezentantka przedszkolaków – Oliwia Winiarska z Przedszkola nr 12.

Celem imprezy oprócz uświetnienia „Dnia Dziecka” było upowszechnienie wśród dzieci umiejętności pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej. Zawody przeprowadzane były w trzech stylach: dowolnym, klasycznym i grzbietowym, w kategoriach chłopców i dziewcząt, odrębnie dla poszczególnych klas. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a zwycięzcy pamiątkowe medale i dyplomy.

 

Zawody pływackie dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo emocji, uśmiechu i niesamowitych wrażeń.

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech