Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Porozumienie, w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!, z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki podpiszą Burmistrz Nysy - Kordian Kolbiarz, Burmistrz Głuchołaz - Edward Szupryczyński, Burmistrz Korfantowa - Janusz Wójcik...

   W ramach programu organizowane są też szkolne i międzyszkolne zespołowe zabawy lekkoatletyczne w opracowanej przez IAAF formule Kids’ Athletics.
  Udział w nich biorą dzieci z klas I-III. W roku 2015 odbędzie się w całej Polsce ponad 1100 imprez szkolnych i co najmniej 100 międzyszkolnych. W sumie weźmie w nich udział około 80 tysięcy dzieci. W programie realizowane są również szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i finansowany zakup sprzętu do drużynowych zabaw lekkoatletycznych. Dzięki temu podnosimy atrakcyjność zajęć ruchowych w szkole, a sportowa zabawa jest dla dzieci wielką frajdą.
  

W czwartek, 7 maja o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Nysie, odbędzie się podpisanie porozumienia między Burmistrzami Nysy, Głuchołaz i Korfantowa, a Polskim  Związkiem Lekkiej Atletyki o przystąpieniu do programu Lekkoatletyka dla każdego!

 

Lekkoatletyka dla każdego! to realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki program upowszechniania tego sportu wśród dzieci i młodzieży. W całym kraju prawie 400 trenerów prowadzi zajęcia lekkoatletyczne z ok. 7000 dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. Uczestnicy programu biorą udział w regionalnych i ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych.

 

Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich wielkie gwiazdy lekkiej atletyki: Janusz Trzepizur, Paweł Jesień, Szymon Ziółkowski, Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Tomasz Czubak, Zuzanna Radecka, Małgorzata Pskit, którzy po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydowali się na pracę z dziećmi i młodzieżą.

image

   Przez sportową zabawę z najmłodszymi i regularne zajęcia ze starszymi dziećmi przyczyniamy się do poprawy ich kondycji fizycznej i właściwego rozwoju młodego człowieka. Być może niektórzy pójdą w ślady sławnych trenerów i przyniosą nam sukcesy na arenach międzynarodowych, ale nawet jeśli nie, to dzieci uczestniczące w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyrosną na zdrowych, aktywnych ludzi. W Ośrodku Kids’ Athletics (OKA) w Nysie, Głuchołazach i Korfantowie zajęcia treningowe będą prowadzić: Jacek Ryszewski – nauczyciel WF SP nr 1 w Nysie oraz trener MUKS Gim 2 Nysa, Jan Macjon – nauczyciel WF PSP nr 1 w Głuchołazach, trener MULKS „Juvenia” Głuchołazy oraz Stefan Osiewacz – nauczyciel WF w Gimnazjum im. Cz. Niemena w Korfantowie, trener LUKS MGOKSiR Korfantów. Pracę trenerów będzie koordynował Trener Główny OKA Stanisław Rosiński nauczyciel WF w Gimnazjum im. Cz. Niemena w Korfantowie, trener LUKS MGOKSiR Korfantów.

 

Dzięki finansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, współpracy ze sponsorami, firmami Nestle Polska i PKN Orlen oraz jednostkami samorządu terytorialnego wszystkie zajęcia w programie Lekkoatletyka dla każdego są bezpłatne!

 

 

Trener Główny OKA Nysa/Głuchołazy/Korfantów

Stanisław Rosiński Tel. 609-512-712

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech