Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 03 kwiecień 2015 03:40

Dumne, brązowe medalistki!

Uczennice S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie zostały brązowymi medalistkami województwa opolskiego w Gimnazjadzie 2015...

Dnia 30.03.2015 odbył się w Kluczborku turniej finałowy Gimnazjada 2015 w piłce siatkowej dziewcząt. Obok gospodarza PG-1 Kluczbork w turnieju udział wzięły PG-1 Olesno, PG-5 K-Koźle oraz nyskie Gimnazjum nr 1. Do faworytek zaliczane były dziewczęta z K-Koźla oraz Kluczborka. Uczennice z Nysy i Olesna robiące znaczące postępy, również były gotowe sprawić małą niespodziankę.

 

Nyskiemu zespołowi udało się to w pierwszym meczu z PG-1 Kluczbork, który to przegrały ale tylko 2:1.W meczu jak się później okazało o I miejsce uczennice z Kluczborka niespodziewanie wygrały 2:1 z uczennicami z K-Koźla. O trzecie miejsce walczyły więc uczennice nyskie i oleskie, po zaciętym spotkaniu brąz zdobyło G-1 z Nysy. W ostatnich spotkaniach zacięte spotkanie między PG-5 K-Koźle a G-1 Nysa zakończyło się wynikiem 2:0 dla K-Koźla co dało srebrny medal dla tego zespołu oraz zwycięstwo PG -1 Kluczbork nad PG-1 Olesno 2:0. Warto odnotować że zespoły Kluczborka, K-Koźla i Nysy to uczennice Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.                                                                     

 

image

 

Gratulujemy uczennicom z Kluczborka i życzymy zwycięstwa w finałach ogólnopolskich Gimnazjady 2015.

 

Andrzej Roziewicz

Arkadiusz Gaborski

opiekunowie  S.O.S. Gimnazjum nr 1 Nysa

Ostatnio zmieniany piątek, 03 kwiecień 2015 04:18
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech