Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

14 marca we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne „Odysei Umysłu”, w których wzięły udział dwie drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 1 w Nysie: uczniowie klas drugich, którzy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do „Odysei”:

 

1. Gabriela Fiołek

2. Adam Jarząbek

3. Zuzanna Mrózek

4.Stanisław Narloch

5.Katarzyna Paterek

6.Weronika Szenhofer

7.Weronika Zalasińska

 

oraz absolwentki gimnazjum startujące w eliminacjach już po raz trzeci:

 

1. Karolina Jarząbek

2. Julia Leszczyńska         

3. Malwina Maźniak

4. Maja Piekara

5. Dominika Satora

6. Malwina Semkowicz

7. Aleksandra Trzcionkowska

 

Trenerkami drużyn są Beata Cholewczuk i Agnieszka Jarząbek.

 

  Przypomnijmy, że Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
  Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczestnicy uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia,  angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

   Pobyt we Wrocławiu zakończył się ogromnym sukcesem uczniów nyskiego gimnazjum: obie drużyny dostały się do Finału Ogólnopolskiego odbywającego się, jak co roku, w Gdańsku. Oprócz tego drużyna absolwentek po raz kolejny otrzymała Nagrodę Omera przyznawaną za szczególnie wyróżniającą się postawę. Sędziowie docenili to, że dziewczyny, mimo że skończyły gimnazjum i uczą się w różnych szkołach i miejscowościach, potrafiły się zorganizować i wywiązać z zadania, które postawili przed nimi organizatorzy.

 

24.Finał Ogólnopolski miał miejsce w dniach 28 – 29 marca. Wzięło w nim udział ponad 120 drużyn z całej Polski, które podczas dwudniowych potyczek walczyły o możliwość wzięcia udziału w Finałach Światowych odbywających się  w Stanach Zjednoczonych.

Obie drużyny z Nysy dały z siebie wszystko i zaprezentowały się rewelacyjnie:  jury podkreśliło pomysłowość spektakli, dużą kreatywność uczniów, niebanalne rozwiązania scenograficzne, a przede wszystkim świetną grę aktorską uczestników obu drużyn.

image 

image

image
image

  

Do Finałów Światowych zakwalifikowała się młodsza drużyna, zajmując II miejsce, a tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii. Ogromny sukces, zwłaszcza, że jest to debiut młodych Odyseuszy. Mieli jednak z kogo brać przykład: jak sami podkreślają, autorytetem dla nich były starsze koleżanki, których wcześniejsze sukcesy były dla nich dużą inspiracją, a rady przez nie dawane bezcenne.

 

Finały Światowe odbędą się w dniach 18 – 24 maja na renomowanym Uniwersytecie Stanowym w Michigan. Przed naszymi Odyseuszami dużo pracy. Bardzo mocno trzymamy za nich kciuki i wierzymy, że dadzą z siebie wszystko.

 

Gratulujemy wszystkim Odyseuszom. Chylimy czoła przed ich pracowitością, pomysłowością i kreatywnością. Wiele miesięcy pracy pokazało, że tak naprawdę nie cel jest istotny, ale droga do tego celu. Sukcesy cieszą, ale godne podziwu jest przede wszystkim to, jak obie drużyny potrafiły ze sobą współpracować, wspierać się i dopingować siebie nawzajem.  

 

Ich kreatywność i wytrwałość docenił także Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, który podczas spotkania (1 kwietnia 2015r.) z Odyseuszami wysłuchał ich emocjonujących doświadczeń.

 

image
 image

 

 Agnieszka Jarząbek

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech