Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 27 marzec 2015 21:56

Spektakl dla dzieci ?Tajemnice niezwykłego miasta?

Prawie 2 tysiące dzieci z gminy Nysa obejrzało zabawne widowisko teatralne z ekologicznym morałem...

W dniach 26 i 27 marca 2015r. w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury blisko 1800 dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych z terenu naszej gminy miało okazję obejrzeć ciekawe widowisko teatralno-ekologiczne Krakowskiego Biura Promocji  Kultury pn.: „Tajemnice niezwykłego miasta”, które niosło za sobą zarówno dobrą zabawę, jak i ekologiczny morał.

 image

  image

Przesympatyczna opowieść o przygodach Olka i jego zabawek: lalki Andżeliki i super bohatera Johna, którzy zgubili się w wielkim i nieznanym mieście, przeplatana zagadkami oraz zabawami z udziałem dziecięcej publiczności, przybliżyła młodym widzom tematykę segregacji odpadów, zanieczyszczenia powietrza czy też problem hałasu. Było dużo uśmiechu, wspólnej nauki i zabawy.

 image

  image

  

Show teatralno-ekologiczne pt. „Tajemnice niezwykłego miasta” odbyło się w ramach realizowanego przez Gminę Nysa projektu pod nazwą „Zielona Nysa – kampania proekologiczna” mającego na celu promowanie ekologicznych podstaw, w tym zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

 

 Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

Aleksandra Kortz

Urząd Miejski w Nysie

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany piątek, 27 marzec 2015 22:08
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech