Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Inauguracja cyklicznych spotkań rad społecznych

Przedstawiciel Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Kultury chcą cyklicznych spotkań...

Przedstawiciele trzech rad; Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Kultury, z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nysie, Pawła Nakoniecznego, 17 marca spotkali się po to, by móc zjednoczyć działalność niniejszych i pobudzić do jeszcze większej aktywności w działaniu na rzecz mieszkańców Nysy. Przewodniczący Rady Seniorów, Pan Mieczysław Łużny i Przewodniczący Rady Kultury, Pan Adam Zelent podzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami, aby wesprzeć najmłodszą w gronie, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej, Panią Ksenię Łomnicką.

 

Przedstawiciele rad będą wymieniać się spostrzeżeniami cyklicznie. Owocem pierwszego spotkania jest min. propozycja przekazania określonej kwoty z budżetu obywatelskiego do samodzielnej dyspozycji Rady Młodzieżowej, aby zasygnalizować wagę najmłodszych i pokazać, że są istotnym ciałem doradczym. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Nysy, Pan Kordian Kolbiarz.

 

image  

 

Wydział Komunikacji Społecznej

Urząd Miejski w Nysie 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech