Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Wizyta w ramach polsko-niemieckiej Współpracy Młodzieży

Młodzież z Gimnazjum Nackenheim, położonego niedaleko Mainz, w Niemczech zakończyła wizytę w Nysie...

W dniach 22-25 marca uczniowie Diecezjalnego Gimnazjum oraz Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie gościli grupę młodzieży z Gimnazjum Nackenheim, położonego niedaleko Mainz, w Niemczech. Grupa uczniów z Niemiec liczyła 16 osób pod opieką Kathariny Kaiser, nauczycielki historii i języka francuskiego oraz Franka Zineckera, nauczyciela historii i etyki. Polskimi uczniami opiekowali się Dariusz Pięch, nauczyciel języka niemieckiego i główny organizator wizyty oraz Mirosław Majchrzak, nauczyciel historii. Wizyta odbyła się w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która zapewniła środki finansowe na realizację spotkania.

W czasie wizyty odbyły się dwa wspólne wyjazdy. Najpierw grupa udała się do Oświęcimia, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziła pozostałości niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Następnie odbyła się wycieczka do Wrocławia. Niemiecka grupa odwiedziła także Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza, nyskie muzeum, gdzie odbywała się wystawa Nysa w latach 1945-1955 i przeszła Szlakiem Eichendorffa.

image

image


  
image  
   image

 

Wydział Komunikacji Społecznej

Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech