Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Sukces nyskiej maturzystki Karoliny Sowy

Napisał

5-6 marca br. odbył się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości organizowanego tradycyjnie przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Sowa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie, która była najlepsza pośród blisko 10 tysięcy uczestników konkursu ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, przygotowana eprzez nauczyciela rachunkowości z tej szkoły - Danutę Orłowską.

Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w skali całego kraju. Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości oraz podniesienie poziomu nauczania tego przedmiotu. Udział w konkursie to nie tylko ogromne emocje, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja będąca potwierdzeniem własnych umiejętności i wiedzy z rachunkowości – jednego z głównych przedmiotów, z którego absolwenci technikum ekonomicznego zdają część praktyczną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Patronat nad konkursem sprawowali: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty krajowa Izba Biegłych Rewidentów oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (Oddział Podkarpacki). Głównymi sponsorami i fundatorami atrakcyjnych nagród dla zwycięzców byli: Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (Oddział Podkarpacki), wydawnictwa Difin i Marina oraz firma Revision Rzeszów – Józef Król Sp. z o.o. Sp. k.


Oprócz ogromnej satysfakcji ze zwycięstwa otrzymała atrakcyjne nagrody w postaci: laptopa, książek ekonomicznych i innych gadżetów. Zwycięstwo to jest dla niej świetną okazją do potwierdzenia wyboru przyszłości zawodowej, gdyż laureatka wybiera się do PWSZ w Nysie na kierunek Finanse i rachunkowość i w przyszłości marzy o zawodzie księgowego.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech