Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 04 marzec 2015 21:21

Nowa winieta dla rodziców podwożących swoje dzieci do przedszkoli oraz żłobków

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie przyjęła została uchwała wprowadzającą spore ułatwienie dla rodziców podwożących swoje dzieci do przedszkoli oraz żłobków zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania....

 Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie, w dniu 26 lutego br., przyjęła została uchwała wprowadzająca spore ułatwienie dla rodziców podwożących swoje dzieci do przedszkoli oraz żłobków zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania.

Chodzi o specjalne winiety, które będą upoważniały do postoju w pobliżu danej placówki, bez konieczności dokonywania opłaty parkingowej. Winieta obowiązywać będzie w bezpośrednim sąsiedztwie placówki w godzinach porannych do 8:30 oraz w godzinach popołudniowych wskazanych przez rodzica lub opiekuna.

Wprowadzenie takich udogodnień dla mieszkańców to pomysł radnej Ligi Nyskiej, Danuty Pasieki.

Ze względów proceduralnych związanych z uprawomocnieniem uchwały, wprowadzenie winiety w życie powinno być możliwe już w kwietniu.

imageAby uzyskać winietę trzeba będzie pobrać z danej placówki zaświadczenie, że uczęszcza do niej dziecko i złożyć w Urzędzie Miejskim stosowny wniosek o wydanie winiety. Więcej informacji na temat winiet można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Nysie pod numerem telefonu 77 4080554 (Komórka Strefy Płatnego Parkowania).

Obecnie trwają prace nad kolejną uchwałą, która podobne udogodnienia wprowadzi dla rodziców dzieci uczących się w klasach I-III szkół podstawowych.

 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech