Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Młodzieżowa Rada w Nysie zachęca do wolontariatu

Radni Młodzieżowej Miejskiej w Nysie dyskutowali o współpracy z burmistrzem Nysy i wolontariacie podczas sesji zwołanej w dniu 18 grudnia 2014r....

Na temat współpracy burmistrza Nysy z młodzieżą i wolontariacie rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie, która odbyła się w dniu 18 grudnia 2014r. Burmistrz Kordian Kolbiarz zachęcał radnych do współpracy i zgłaszania konkretnych, ciekawych pomysłów. Podczas obrad był też opiekun radnych, przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. Przewodniczący, zapowiedział organizację szkoleń dla młodych radnych, aby doskonalili swój warsztat pracy i podejmowali sprawy, którymi zajmują się ich rówieśnicy w Polsce.

 

Na temat możliwości włączenia się w wolontariat i nabycia niezbędnej wiedzy do tego opowiadała młodzieży Agnieszka Kleinepahler z Inkubatora Organizacji Społecznych działającego przy OPS w Nysie. Młodzież, która zechce włączyć się w wolontariat, otrzymuje opiekuna, ubezpieczenie i na zakończenie także zaświadczenie potwierdzające nabyte doświadczenie. Radni zapowiedzieli, że będą zachęcać młodzież w szkołach do działań z zakresu wolontariatu i organizacji akcji charytatywnych.

Na zakończenie dyskutowano jeszcze o planie pracy Młodzieżowej Rady na 2015r. Wśród przyszłych spraw będą m.in. organizacja spotkań w sprawie monitoringu miejskiego i z Radą Seniorów w Nysie.

image

image

image

image

image

image

image

image

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech