Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 21 marzec 2023 16:14

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2023/24

Zarządzeniem Nr 1779/2023 Burmistrza Nysy z dnia 26 stycznia 2023 roku ustalony został harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa...

W tym roku po raz kolejny rekrutacja prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły oraz złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej poza obwodem będzie można dokonać w systemie informatycznym z dowolnego komputera posiadającego dostęp do internetu.

Wypełnione elektronicznie zgłoszenie dziecka do szkoły obwodowej, wydrukowane i podpisane przez oboje rodziców należy złożyć wraz z załącznikami w szkole obwodowej.

Wypełniony elektronicznie wniosek o przyjęcie dziecka  do szkoły innej niż obwodowa, wydrukowany i podpisany przez oboje rodziców należy złożyć w szkole pierwszego wyboru.

Uwaga! Dzieci sześcioletnie mogą być zgłaszane do rekrutacji wyłącznie poprzez punkt naboru (szkołę). W celu zgłoszenia dziecka sześcioletniego do klasy pierwszej rodzic powinien zgłosić się do wybranej szkoły i tam przeprowadzić rejestrację do systemu naboru.

Rekrutacja do klas pierwszych w szkoBach prowadzonych przez Gmin Nysa na rok szkolny 2023/2024

Elektroniczny system naboru zostanie uruchomiony 3 kwietnia 2023 r.

Adres strony internetowej systemu:

http://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/nysa

http://nysa.podstawowe.vnabor.pl

Instrukcja postępowania podczas rekrutacji oraz zarządzenie w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym w załączeniu.

 

Załączniki

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 marzec 2023 16:22
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech