Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 17 marzec 2023 09:44

?Pomagając pszczołom, pomagamy sobie!?

Starostwo Powiatowe w Nysie odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6 w Nysie, aby wziąć udział w akcji ?Pomagając pszczołom, pomagamy sobie!?...

Grupę przedszkolaków przywitał Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, który w podziękowaniu za udział w naszej akcji przekazał najmłodszym słodką niespodziankę oraz rozdał każdemu woreczek z nasionami roślin miododajnych.

?Pomagajc pszczoBom, pomagamy sobie!?

Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji i odbioru nasion. Przypominamy, że na parterze głównego budynku Starostwa jest specjalnie przygotowane stanowisko z darmowymi mieszankami nasion roślin miododajnych! Pamiętajmy, "Pomagając pszczołom, pomagasz sobie!"

Celem akcji jest zapewnienie dostępu do pożytków dla pszczół oraz przeciwdziałanie ich wymieraniu. Rośliny miododajne wyróżniają się barwnymi, wonnymi kwiatami, kwitną długo i obficie, dostarczają pszczołom surowca do produkcji miodu.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2023 10:55
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech