Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 27 luty 2023 10:58

Tauron Polska Energia sponsorem Akademii Siatkówki Stal Nysa

Akademia Siatkówki Stal Nysa pozyskała sponsora. Rozwój naszych młodych talentów będzie wspierać TAURON Polska Energia. Decyzja została ogłoszona przed zwycięskim meczem  Stali Nysa w ostatniej kolejce PlusLigi...

? Cieszę się, że nyski samorząd oraz lokalna uczelnia PANS stawiają na rozwój młodzieży ? powiedział obecny podczas konferencji prasowej Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. ? Bardzo chciałbym, aby wszystkie kluby w PlusLidze miały tak dobre warunki do wprowadzania do zespołu swoich wychowanków.

Jak wylicza Prezes Akademii Siatkówki Stali Nysa ? Piotr Szczurek, obecnie pod okiem doświadczonych trenerów uczy się około setka uzdolnionych adeptów siatkówki.

Z takiego obrotu sprawy nie kryje zadowolenia Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Od roku sponsorem pierwszego zespołu Stali Nysa jest spółka PSG, czyli największy w Polsce Operator Systemu Dystrybucyjnego gazu ziemnego. Teraz kolejny potentat będzie sponsorem zaplecza zespołu. ? Po wielu latach zastoju, średnie miasta mają wreszcie swój czas i są wspierane przez Rząd ? mówi  Kordian Kolbiarz. ? Nysa jest tu dobitnym przykładem. Na pewno będziemy aplikować o kolejne środki dla miasta, także w dziedzinie sportu.

Ze strony spółki Taruon w spotkaniu z nyskimi działaczami sportowymi i samorządowcami udział wziął Waldemar Skomudek, Wiceprezes Zarządu ds. Operatora.

Adepci Akademii Siatkówki korzystają z obiektów PANS w Nysie, a w system szkolenia młodzieży zaangażowani są również trenerzy nyskiej uczelni.

Tauron Polska Energia sponsorem nyskiej siatkówki

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 luty 2023 14:08
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech