Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 27 luty 2023 09:05

W Nysie powstaje kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyźnie

W ubiegły piątek Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?INVEST-PARK? symbolicznie rozpoczął kolejną ważną inwestycję w naszym mieście. Mowa o wbiciu łopaty pod budowę hali przemysłowo-magazynowej w Radzikowicach. Hala już za kilkanaście miesięcy będzie gotowa pod wynajem dla lokalnych przedsiębiorców. Jej koszt to ponad 26 milionów złotych...

Obiekt powstaje na blisko 3 hektarowej działce w pobliżu rozbudowywanego zakładu Umicore. Będzie przewidziany dla 4 podmiotów lub jednej firmy, w zależności od złożonych ofert. Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych.

? Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to spółka, w której inwestycje i rozwój biznesu idą w parze z troską o rozwój lokalnych społeczności. Właśnie dlatego ? nowa hala przemysłowo-magazynowa ? to nie tylko budynek, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość Nysy i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego Centrum Biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną ? mówił Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyznie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Kamil Bortniczuk ? Minister Sportu i Turystyki, Marcin Ociepa ? Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy Sławomir Kłosowski ? Wojewoda Opolski. Jak podkreślano w wypowiedziach, to niezwykle ważna inwestycja dla Nysy. ? Dotychczas nowe miejsca pracy powstawały w dużych ośrodkach miejskich. Od pewnego czasu ta rzeczywistość się zmienia, bowiem stawiamy na zrównoważony rozwój. Dzięki temu mniejsze ośrodki otrzymują swoje szanse i skrupulatnie z nich korzystają. To tutaj w Nysie powstaną nowe miejsca pracy a to przełoży się na rozwój gospodarczy całego regionu nyskiego. Można powiedzieć, że Nysa wraca na swoje miejsce ? powiedział w trakcie uroczystości Kamil Bortniczuk ? Minister Sportu i Turystyki.

Jak mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz ta inwestycja podkreśla dużą skalę rozwoju Nysy, jaką możemy obserwować w ostatnich latach. ? Przybywa miejsc pracy, ale ważne jest też to, żeby tych miejsc było jak najwięcej w takich gałęziach jak przemysł i produkcja, które są najważniejsze w rozwoju każdego miasta ? mówi Burmistrz Nysy. ?  Do tej pory tego typu inwestycje były prowadzone głównie w dużych aglomeracjach. Na szczęście ta polityka się zmieniła i wreszcie takie miasta jak Nysa mają swoje szanse. Mam nadzieję, że niedługo ogłosimy kolejne inwestycje planowane w naszym mieście, nad którymi cały czas pracujemy.

 

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyznie

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyznie

Przed kilkoma tygodniami doszło do podobnego wydarzenia w Brzegu. Oznacza to zatem, że do końca tego roku województwo opolskie będzie mogło pochwalić aż dwoma obiektami tego typu. Swojej radości z tego faktu nie kryje Marcin Ociepa ? Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. ? Możemy śmiało powiedzieć mieszkańcom Nysy, że dotrzymaliśmy słowa. Dzięki determinacji WSSE możemy dzisiaj spotkać się i powiedzieć, że działamy i realizujemy projekty, które obiecaliśmy. Wierzymy w Nysę, wierzymy w Opolszczyznę i chcemy odwracać te negatywne trendy właśnie dzięki takim inwestycjom.

WSSE posiada w swojej ofercie podobne gotowe hale przemysłowe pod wynajem lub leasing. Bliźniacze do tej budowanej w Nysie powstaną również w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach Śląskich.

Relację video można obejrzeć w najnowszym odcinku Nyskiej Kroniki Filmowej ? link

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyznie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 luty 2023 14:14
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech